Maty wygłuszające w mojej pracy

Pracuję w ogromnym sklepie, który oferuje swoim klientom towary z każdej możliwej dziedziny. Sklep jest tak wielki, że można po nim chodzić bez końca, a regały ciągną się od żywności po artykuły takie jak meble ogrodowe. Na początku było to dla mnie szokującym odkryciem, ale w gruncie rzeczy potrzebowałam pracy, więc wysłałam swoje zgłoszenie. Odpowiedź przyszła zaskakująco szybko i zaczęłam tam pracować. 

Nie wiedziałam co to jest mata wygłuszająca

mata wygłuszającaNajpierw musiałam wszystko poznać i nie ukrywam, że zajęło mi to dużo czasu. Musiałam zrozumieć, że pianka wygłuszająca to nie to samo, co mata wygłuszająca, choć tak mi się na początku wydawało. Ten sklep oferuje naprawdę wiele, więc oprócz tego można tu dostać także panele akustyczne. Nie wierzyłam, że wiedza na temat tych przedmiotów mi się kiedykolwiek przyda, ale już trzeciego dnia mojej pracy, podczas gdy spokojnie wyładowywałam towar na półki, podeszła do mnie pewna pani i spytała, czy jest tu do kupienia mata akustyczna. Potwierdziłam i zaprowadziłam ją do odpowiedniego działu, oferując również pomoc w wyborze najlepszej maty. Jeśli dawniej ktoś powiedziałby mi, że będę się znała na takich towarach, to pewnie bym go wyśmiała. To zupełnie do mnie niepodobne, a jednak los lubi być zaskakujący. Tak naprawdę, gdy zaczęłam już tam pracować, to nie zajęło mi dużo czasu poznanie wszystkich działów. Musiałam nauczyć opowiadać się o tych towarach, w razie gdyby jakiś klient potrzebował porady. Myślałam, że nie dam rady – przecież jest tego mnóstwo! Szybko jednak okazało się, że bardzo łatwo przyswajam takie informacje, co również przydało mi się później w życiu prywatnym. Generalnie bardzo się cieszę w tego, że rozpoczęłam pracę w takiej firmie, choć miałam mieszane uczucia, jeśli o to chodzi.

Teraz mogę wyciągnąć z tego pewne wnioski: nie należy się bać nowych rzeczy a także trzeba próbować swoich sił nie tylko w dziedzinach, które wydają nam się interesujące. Moi znajomi narzekali na pracę w supermarketach, a mnie się ona podoba, choć jest bardzo męcząca fizycznie.