You are currently viewing Zdrowa poduszka na ból karku

Zdrowa poduszka na ból karku

Pracuję przy komputerze osiem godzin dziennie. Niestety przeświadczenie, że praca przy komputerze nie jest obarczona żadnym ryzykiem jest błędna. Od kilku lat doskwiera mi ból karku. Ból jest na tyle dokuczliwy, że raz udaje się co jakiś czas do masażysty.

Poduszki z gryką

poduszka łuska grykiPraca przy komputerze wymaga pewnej wymuszonej pozycji. Pochylanie się nad komputerem oraz klawiaturą sprawia, że kark mam bardzo napięty. Mięśnie po ośmiu godzinach pracy są sztywne i obolałe. Przez przez resztę dnia walczę z uporczywym bólem. Niestety ból nie pozwala mi zasnąć i często mam problemy ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania. Układam poduszki w specjalne wałki, aby złagodzić ból i napięcie. Czasem to skutkowało, jednak zdarzało się to coraz rzadziej. Z pomocą przyszła mi moja znajoma, która podsunęła mi pomysł aby zakupić poduszki z łuską gryki. Poduszki takie mają wiele zalet, a jedną z nich jest to, że podpierają nasz kręgosłup i kark przez co niwelują napięcie mięśni które powodują ból głowy i szyi. Oprócz tego naturalne wypełnienie jest przyjazne alergikom. W poduszce stale zachodzi cyrkulacja powietrza. Pod czas snu poduszka zapobiega nadmiernemu poceniu się dzięki czemu nie namnażają się bakterię. Zdecydowałam że poduszka łuska gryki będzie odpowiednia dla mnie. Poduszka nie zapadała się pod ciężarem głowy. Łuska dopasowuje się do kształtu szyi i głowy przez co doskonale przylega na ciała. To pozwala niwelować napięcia karku i pozwala na spokojny sen. Poduszka jest bezpieczna dla osób chorych na astmę gdyż zawarta w gryce tanina uniemożliwia rozwój roztoczy.

Odkąd mam poduszkę z łuską gryki przestały doskwierać mi silne bóle karku, głowy i ramion. Po położeniu głowy na poduszce czuje jak znika całe napięcie. Wykonana z naturalnych materiałów poduszka pozwala na komfort snu jakiego od dawna mi brakowało.