You are currently viewing Zastosowanie wielorazowych woreczków

Zastosowanie wielorazowych woreczków

W mediach, telewizji czy internecie możemy coraz częściej usłyszeć lub przeczytać o ideologii less waste – czyli szeroko pojętym niemarnowaniu. Chodzi tutaj o zamianę jak największej liczby rzeczy jednorazowych na te wielorazowe. Dobrym przykładem może być więc prosta zamiana jednorazowych, plastikowych woreczków w których kupujemy owoce, warzywa czy pieczywo, na te które możemy używać wiele razy.

Zamiana reklamówek na wielorazowe woreczki

woreczki wielorazoweZamiana woreczków i foliówek plastikowych na bawełniane czy lniane woreczki wielorazowe jest bardzo proste. Kupimy je w wielu sklepach (większych supermarketach), w sklepach internetowych. Ich koszt jest bardzo niski. Każdy z nas może sobie na nie pozwolić. Możemy je również wykonać samodzielnie z resztek pozostałego nam materiału. Wówczas ich koszt będzie znikomy. Takie woreczki są nie tylko dobre dla środowiska ale i dla nas. Nie produkujemy tyle śmieci a siateczki nie zalegają nam w kuchennych szufladach. Pamiętajmy jednak, aby wybierać takie, które przepuszczają powietrze i są łatwe w utrzymaniu w czystości. Możemy w nich kupować owoce, warzywa a nawet pieczywo. Warto więc mieć zawsze ze sobą jeden lub dwa takie woreczki na wypadek nieprzewidzianych zakupów. Są one lekkie i zawierają bardzo mało miejsca. Jest to więc świetny, ale co najważniejsze prosty sposób na zadbanie o nasze środowisko naturalne. Pamiętajmy więc o nich przy każdy zakupach.

Coraz popularniejsze stają się wielorazowe woreczki na owoce, warzywa i pieczywo. Są one wykonane z bawełny, lnu lub innych materiałów. Możemy je również wykonać samodzielnie w domu z resztek zalegających nam materiałów. Stosowanie takich woreczków, zamiast jednorazowych reklamówek choć w małym stopniu przyczynia się do dbania o środowisko naturalne.