You are currently viewing Wysokiej jakości ceramika

Wysokiej jakości ceramika

Każdy z nas ma w domu naczynia, w których serwuje lub przygotuje posiłki. Są to miseczki, talerze, kubki, czajniki, filiżanki czy też półmiski. Najczęściej mamy ich kilka kompletów, które różnią się wyglądem oraz materiałem, z jakiego są wykonane.

Z czego są zrobione ceramiczne naczynia?

ceramika bolesławiecNa rynku znajdziemy wielu producentów naczyń kuchennych, wykonanych z plastiku, porcelany, szkła, gliny czy metalu. Z pewnością są one niezbędne w codziennym przygotowywaniu i serwowaniu potraw, dlatego każdy musi je mieć. Przeważnie mamy w domu dwa komplety talerzy, misek, kubków czy półmisków, które stosujemy na co dzień lub od święta. Zwykłe i tanie naczynia służą do codziennego spożywania posiłków, natomiast cenne, często ręcznie wykonane, służą na takie okazje jak święta czy ważne, rodzinne uroczystości. Jedną z lepszych na rynku marek są Zakłady Ceramiczne Bolesławiec, które oferują produkty najwyższej klasy prosto ze swojej manufaktury. W ofercie mają pojedyncze sztuki naczyń, zastawy obiadowe, kawowe i herbaciane, a także sztućce. Ich ręczne zdobienia są znane na cały kraj, ponieważ posiadają liczne, ludowe motywy, ale też mają nowoczesne produkty nawiązujące swoim wykończeniem do natury, zwłaszcza roślinności. Ceramika Bolesławiec, to przede wszystkim naczynia wykonane z wysokiej jakości glin kamionkowych, które są wydobywane niedaleko Bolesławca. Ich produkcja jest w połowie obywa się automatycznie, a w połowie ręcznie, gdyż wszystkie zdobienia są wykonywane przez pracownice o wyjątkowych umiejętnościach.

Zaletą wyrobów ceramicznych z Bolesławca jest ich wysoka jakość, odporność na uszkodzenie i możliwość mycia w zmywarce, bez obawy o ich zniszczenie. Ponadto, ze względu na sposób produkcji, naczynia te mogą służyć do zapiekania w piekarniku, gdyż są odporne na działanie wysokich temperatur.