You are currently viewing Stalowe folie magnetyczne

Stalowe folie magnetyczne

Folie ferromagnetyczne stosowane są do paneli ściennych, tablic magnetycznych i tablic suchościeralnych. Ten rodzaj arkusza zachowuje się jak powierzchnia metalowa lub farba magnetyczna i jest przyciągany przez wszystkie rodzaje magnesów (ferrytowe, neodymowe, anizotropowe, izotropowe, guma magnetyczna itp.).

Folie o właściwościach magnetycznych

folia stalowa ferromagnetycznaFolie ferromagnetyczne produkowane są w wersji samoprzylepnej bez laminacji, z białą laminacją i z suchym wycieraniem (DRYWIPE). Folie są cięte według określonego wzoru z rolek, na metry lub jako odcinki cięte lub rozcinane. Arkusz ferromagnetyczny może być stosowany do wszystkich rodzajów magnesów, zastępując powłokę metalową i jest na tyle elastyczny, że można go łatwo ciąć nożyczkami, nożem introligatorskim lub gilotyną. Można go przykleić do ściany lub przymocować do dowolnej powierzchni. Ferryty, anizotropy, izotropy i magnesy neodymowe są przyciągane przez folie ferromagnetyczne i suche. Arkusze magnetyczne i folia stalowa ferromagnetyczna są łatwe w obróbce, można na nich drukować (opcjonalnie ze specjalnym laminowaniem), stosować na powierzchniach markery suchościeralne (niektóre rodzaje), a dzięki warstwie samoprzylepnej można je przyklejać bezpośrednio do niektórych powierzchni (np. ścian). Ferromagnetyczna folia samoprzylepna z białą laminacją może służyć do druku solwentowego, UV i sitodruku. Dostarczane w jednostkach metrycznych, w rolkach lub cięte na wymiar według projektu. Folia z jednej strony jest samoprzylepna, a z drugiej strony laminowana na biało do druku.

Samoprzylepna taśma magnetyczna dostępna jest z podłożem włókninowym, PET lub piankowym (taśma dwustronnie klejąca). Włóknina jest skuteczna w zastosowaniach drukarskich, PET w produkcji reklamowej, a podłoże z pianki polietylenowej do przylegania do szorstkich ścian i nierównych klejów.