You are currently viewing Czym charakteryzują się filtry labiryntowe?

Czym charakteryzują się filtry labiryntowe?

Systemy klimatyzacyjno-wentylacyjne odgrywają ważną wolę w pracy lakierni i malarni proszkowych. Używane w takich miejscach farby mogą zagrażać zdrowiu człowieka, działalności maszyn, a także środowisku naturalnemu, dlatego ważne jest, aby ich obecność w powietrzu była jak najdokładniej filtrowana. Dzięki filtrom labiryntowym można skutecznie i tanio zadbać o czystość swojego miejsca pracy.

Zalety stosowania filtru labiryntowego

filtr labiryntowyW każdej malarni proszkowej bardzo ważne są systemy wentylacyjne, dzięki którym pracownicy ani urządzenia nie mają dłuższego kontaktu z drobinkami farby lub lakieru obecnymi w powietrzu. Nakładanie tego typu chemikaliów powinno odbywać się w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu lub w wyznaczonym miejscu, w którym znajduje się filtr labiryntowy. Jest to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się cząsteczek cięższych od powietrza, ponieważ dzięki działaniu na zasadzie bezwładnościowej, wszystkie je zatrzymuje. Niedopuszczanie do przedostawania się cząsteczek lakieru do atmosfery jest ekologicznym działaniem, a dodatkowo filtry labiryntowe są wykonane z kartonu, przez co do ich produkcji nie wykorzystuje się tworzyw sztucznych. Szybko się je montuje, są niedrogie, a dodatkowo niezwykle skuteczne. Z tego powodu cieszą się wielką popularnością i są coraz częściej stosowane w małych i dużych lakierniach proszkowych.

Każdy warsztat, w którym wykorzystywane są lakiery i farby proszkowe musi być specjalnie zabezpieczony, aby ich drobiny nie pozostawały w powietrzu i nie zagrażały zdrowiu pracowników. Dzięki wykorzystaniu filtrów labiryntowych można zadbać o czystość miejsca pracy w malarni oraz przypilnować, aby chemiczne cząsteczki nie przenikały do atmosfery, co jest działaniem przyjaznym środowisku.