You are currently viewing Sprawdzony producent zawiasów

Sprawdzony producent zawiasów

Podczas montażu drzwi ostatnim elementem jest między innymi odpowiednie dopasowanie zawiasów. Zawias jest tak naprawdę tym elementem w drzwiach, który poprzez wykonywanie ruchu wahadłowego pozwala drzwiom na otwieranie się oraz zamykanie. Warto jest zwrócić uwagę, że dotyczy to tak naprawdę każdego rodzaju drzwi może poza drzwiami obrotowymi.

Solidne zawiasy z metalu

zawias exactaNiezależnie od tego, jakie zawiasy kupujemy składają się one z dwóch elementów, które nachodzą na siebie. Na ogół jeden z nich montujemy bezpośrednio do drzwi, a drugi znajduje się w futrynie. Nakładając drzwi konieczne jest trafienie zawiasem od góry na dolny element. Dopiero wtedy drzwi można uznać za osadzone prawidłowo. Nie mniej jednak podczas wykonywania wielu prac, czy nawet codziennego użytkowania danych drzwi może się okazać, że konieczna będzie wymiana zawiasów. Dotyczyć to może choćby jednego z nich. Nie mniej jednak w takim wypadku i tak zmuszeni jesteśmy wymienić wszystkie zawiasy w danych drzwiach. Konieczny jest w związku z tym demontaż drzwi, a następnie wykręcenie danego rodzaju zawiasów i wstawienie nowych. Warto jest w związku z tym wybrać tylko produkt najlepszej jakości. Jednym z nich może być między innymi zawias exacta. Produkt ten bardzo często znajdziemy w sklepach, czy nawet hurtowniach. Cechuje się on dużą ilością różnych rozmiarów, w związku z tym bez trudu znajdziemy taki rodzaj produktu, który będzie pasował do naszych drzwi.

Cena nawet dobrych jakościowo zawiasów nie jest wysoka. Na ogół produkty tego rodzaju kupimy już za kilka złotych. W zależności od tego ile sztuk będzie nam potrzebne konieczne może okazać się między innymi odpowiednie zweryfikowanie rozstawu w poszczególnych miejscach. Na tej podstawie zazwyczaj będziemy w stanie wykonać montaż prawidłowo.