You are currently viewing Trwałe drewno z modrzewia

Trwałe drewno z modrzewia

Zamawianie drewna bezpośrednio z tartaku jest obecnie normą. Tylko w ten sposób możemy dostać wysokogatunkowy rodzaj drewna, który posłużyć nam może do wznoszenia różnego rodzaju konstrukcji. Bardzo ważne jest jednak zweryfikowanie najważniejszych elementów, które pozwolą nam na dobór odpowiedniego materiału.

Sprowadzenie modrzewia syberyjskiego ze Śląska

modrzew syberyjski śląskWybór gatunku drewna do budowy powinien być nacechowany nieco innymi kryteriami, niż na przykład wybór drewna do wykończenia. Za każdym razem powinniśmy o tym pamiętać. Kontaktując się z wybranym tartakiem konieczne jest zapytanie się o konkretny rodzaj drewna. Tylko na tej podstawie uzyskamy pełne informacje. Pomoże nam to w uzyskaniu najważniejszych danych. Dopiero wykonanie bardzo dokładnej analizy umożliwi nam ewentualne dokonanie zakupu. Warto jest w związku z tym sprawdzić dostępną ilość materiału w danym miejscu, a także cenę. Cena zazwyczaj określana jest za metr sześcienny, albo za tonę. Zależy to zazwyczaj od tartaku. Każdy rodzaj drewna posiada także odpowiednią stawkę. Warto jest zatem zwrócić na to uwagę. Jednym z ciekawszych rodzajów drewna do budowy jest modrzew syberyjski śląsk posiada kilka tartaków, które zajmują się jego sprowadzaniem. W związku z tym, gdy szukamy solidnego materiału warto jest się zapytać o dostępność tego konkretnego gatunku drewna. Z całą pewnością jego cechą poza trwałością jest odporność na gnicie.

Oczywiście nie oznacza to, że elementów tego drewna nie powinniśmy w żaden sposób impregnować, czy zabezpieczać. Jest to wręcz kluczowe, aby dany materiał nie uległ naturalnym procesom dewastacji. Zazwyczaj skutki tego rodzaju działań są bardzo istotne z punktu widzenia trwałości konstrukcji, zarówno tych mniejszych, jak również tych nieco większych.