You are currently viewing Skutery dla inwalidów do jazdy po różnym podłożu

Skutery dla inwalidów do jazdy po różnym podłożu

 

Poruszanie się na wózku inwalidzkim nie jest łatwe. Poza tym są osoby niepełnosprawne, które nie są w stanie korzystać z wózka inwalidzkiego (nie są w stanie samodzielnie pchać kół). Na wózkach poruszają się też osoby starsze, które nie potrafią chodzić.

Skutery dla osób niepełnosprawnych, seniorów i ludzi otyłych

praktyczne skutery elektryczne inwalidzkieTo samo dotyczy osób bardzo otyłych. Dla nich wszystkich zostały zaprojektowane nowe urządzenia, które z wielkim impetem wkroczyły na polski rynek i już teraz cieszą się dużą popularnością. Mowa o skuterach inwalidzkich elektrycznych. Są to pojazdy zasilane elektrycznie, dzięki którym niepełnosprawni mogą poruszać się znacznie szybciej. Skutery inwalidzkie to idealne rozwiązanie dla osób, które pomimo swojej niepełnosprawności nadal są bardzo aktywnie (zawodowo i towarzysko). Takie praktyczne skutery elektryczne inwalidzkie są bardzo wygodne. Poza tym utrzymanie takiego skutera w dobrym stanie jest bardzo łatwe. Są to pojazdy uniwersalne, a więc nie są zarezerwowane tylko dla osób niepełnosprawnych. Ładowanie skutera nie stanowi problemu nawet dla osób z bardzo ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Dużą zaletą skuterów elektrycznych jest to, że są naprawdę stabilne. Dzięki temu osoba niepełnosprawna czy senior mogą czuć się całkowicie bezpiecznie. Skuter dobrze porusza się po podłożach utwardzonych i nieutwardzonych. Można używać tego pojazdu zarówno latem jak i w miesiącach zimowych. Skuter służy do jeżdżenia pod drodze prostej, z górki, ale również doskonale radzi sobie przy wjazdach pod górkę.

Skuter elektryczny dla osób niepełnosprawnych często ma możliwość złożenia, dzięki czemu mieści się w bagażniku samochodu. Można przewieźć taki skuter samochodem do galerii handlowej, gdzie osoba niepełnosprawna będzie już radzić sobie sama, bez niczyjej pomocy. To dobry pomysł na prezent dla kogoś bliskiego.