Najważniejsze cechy dywaników samochodowych

W momencie gdy okres jesienno – zimowy jest coraz bliżej większość kierowców zaczyna przygotowania wnętrza pojazdu. Wielu z nich twierdzi, że najważniejszym elementem wnętrza samochodu są dywaniki samochodowe. W tym momencie wielu kierowców podejmuje działania różnego rodzaju. Jedni kupują nowe dywaniki, inni wymieniają je na specjalne zimowe oraz grupa posiadająca dywaniki cało roczne. 

Na jakie dywaniki się zdecydować?

dywaniki samochodoweNajważniejszą rzeczą jaką musimy zrobić podczas zakupu dywaników samochodowych jest skontrolowanie czy dywaniki są przeznaczone do naszego modelu samochodu. Taka informacja najczęściej jest podawana jest przez producentów na odwrocie zgrzewki w którą zapakowane zostały dywaniki samochodowe. Nie zaleca się kupowania dywaników nie przystosowanych do naszego samochodu ponieważ mogą znacznie utrudniać prowadzenie samochodu co może być bardzo groźne w skutkach. Źle dopasowane dywaniki bardzo często mają skłonności do podwijania się. Jedną z najważniejszych cech dywaników jest materiał z jakiego zostały wykonane. Najczęściej kupowanymi są dywaniki wykonane z weluru oraz gumy. Niewątpliwie największym cechami dywaników wykonanych z gumy jest to, że nie przepuszczają wilgoci, są bardzo odporne na uszkodzenia oraz bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Bardzo często można spotkać modele z wyższymi krawędziami, których zadaniem jest hamowanie wody np z roztopionego śniegu, dlatego takie dywaniki są idealne na zimę. Dywaniki welurowe są bardzo estetyczne, są odporne na odkształcanie się w wyniku temperatur oraz nie wydzielają dość nieprzyjemnego zapachu gumy. 

Z powyższego opisu wynika, że zarówno dywaniki welurowe jak i gumowe posiadają sporo zalet i ich wybór jest zależny od preferencji kierowcy. Niezależnie od tego jaki typ zdecydujemy się kupić pamiętajmy aby było dobrej jakości oraz nie stwarzały niebezpiecznych sytuacji. Specjaliści odradzają kupowania najtańszych modeli z powodu materiałów z jakich zostały wykonane.