You are currently viewing Skuteczna windykacja długów

Skuteczna windykacja długów

W handlu i usługach występują dwie formy zapłaty, jest to gotówka i przelew z odroczonym terminem płatności. Gotówka jest najbezpieczniejsza, ale często klienci rezygnują z zakupu kiedy nie ma opcji przelewu, dlatego musi on także funkcjonować. 

Ile kosztują usługi windykacyjne? 

windykacja długów warszawaDla większości firm, sprzedanie komuś towaru na fakturę z odroczonym terminem płatności jest ryzykiem, dlatego nowym klientom nie udostępniają takiej opcji. Dopiero po przynajmniej kilku gotówkowych transakcjach, klient może się starać o otrzymanie faktury na przelew. Jest to zawsze jakieś ryzyko stabilności płynności finansowej firmy, ponieważ nie każdy kontrahent płaci faktury w terminie. Czasem bywa, że należności w ogóle nie są spłacana i wtedy konieczne jest stanowcze działanie. Jeżeli potrzebna nam jest skuteczna windykacja długów Warszawa jest miastem, w którym działa najwięcej firm z tej branży. Potrafią one z ponad dziewięćdziesięcio procentową skutecznością odzyskiwać długi swoich klientów bez konieczności wchodzenia na drogę sądową. Skierowanie sprawy do sądu jest zawsze ostatecznością, ponieważ wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Najczęściej klient przekazuje do firmy windykacyjnej dokumenty potwierdzające powstanie określonej zaległości, która do obecnej chwili nie została uregulowana. Płatność za usługi windykacyjne następuje dopiero w chwili, kiedy uda się odzyskać całość, lub część długu od kontrahenta. Najczęściej jest to określony procent od wyegzekwowanej sumy pieniędzy. 

Firmy windykacyjne działają zgodnie z prawem i stosują wszelkie dozwolone metody na wyegzekwowanie od dłużnika zaległych kwot pieniędzy. Czasem taka współpraca trwa kilka tygodni, a czasem ciągnie się miesiącami, ale jest realizowana tylko wtedy, kiedy jest skuteczna.