You are currently viewing Rośliny w szkle na prezent

Rośliny w szkle na prezent

Lasy w słoiku to oryginalna kompozycja z miniaturowych roślin, którą kupuje lub samodzielnie tworzy coraz więcej osób. We wnętrzu szklanego naczynia odtwarza się naturalny las. Taki naturalny las w słoiku to piękna dekoracja oraz przyjazny roślinom mikroklimat. Można je zakupić w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach za około 50-150 złotych, w zależności od wielkości i ilości roślin.

Warstwy lasu w szkle

las w szkleKażdy las w słoiku składa się z kilku warstw. Bardzo dużo zależy od podłoża jakie damy do naszego słoja. Na sam początek trzeba nasypać keramzytu, potem piasek, żwirek i ziemię. Roślinki, które sadzimy w słoiku muszą być zdrowe i małe. Las w szkle na samym początku należy pozostawić otwarty by odparował. Natomiast po kilku dniach należy go zamknąć szklaną lub korkową przykrywką. Zamknięty obieg sprawia, że we wnętrzu panuje stała wilgoć. Tak nawodnione podłoże stanowi świetną podstawę do rozwoju i wzrostu roślin. Przy zbyt szybkim wzroście roślin należy je delikatnie przycinać. Od czasu do czasu trzeba sprawdzać również czy w naszym słoju nie zamieszkały żadne owady. Słoik należy przemywać wodą bez dodatku płynów myjących. Szczególnie w środku nie należy przemywać wodą z płynem. Słoik trzeba postawić w miejscu średnio nasłonecznionym. Nie lubią one nadmiernego ciepła i zaciemnienia.

Las w słoiku jest bardzo dobrą alternatywą dla kwiatów w doniczce. Wyglądają one pięknie i bardzo luksusowo. Stanowią ładny element dekoracyjny przy okazji wnosząc trochę natury do naszego pomieszczenia. Stworzenie samodzielnie lasu w szkle nie jest trudne. Na stronach internetowych jest bardzo dużo wskazówek, w tym filmików jak stworzyć taki piękny ogródek w słoiku. Las w słoiku nie wymaga większej pielęgnacji, a do tego świetnie wygląda długi czas.