You are currently viewing Właściwości materaca wysokoelastycznego

Właściwości materaca wysokoelastycznego

 

Na rynku materaców dostępne są modele wykonywane z elastycznej i odpornej na odkształcenia, pianki, a także materace, których struktura opiera się na sprężynach. Wśród materacy piankowych wyróżnić możemy kilka typów, które będą odpowiadały potrzebom konkretnych osób. Jednym z typów materacy piankowych są materace wysokoelastyczne.

Czy materace wysokoelastyczne są zawsze miękkie?

wysokoelastyczne materace piankowe 160x200Elastyczność materaca może kojarzyć się nam jednoznacznie z produktem, który będzie charakteryzował się przede wszystkim miękkością. Już na wstępie warto wyjaśnić, że tego typu skojarzenie nie jest chociażby zbliżone do prawdy, ponieważ piankowe materace wysokoelastyczne mogą charakteryzować się również twardym wykonaniem. Wystarczy tak naprawdę, że materac wysokoelastyczny zostanie wzbogacony, np. matą z włókien bambusa, by uczynić jego powierzchnię twardszą. Materace wysokoelastyczne charakteryzują się przede wszystkim wytrzymałością i przewiewnością, która sprawia, że materace tego typu mogą być produktem doskonałym dla osób cierpiących na alergie różnego rodzaju. Materace te dostępne są w różnych rozmiarach, więc bez trudu znajdziemy również wysokoelastyczne materace piankowe 160×200, które sprawdzą się doskonale w małżeńskim łożu. Materac wysokoelastyczny spełniać będzie oczekiwania wielu konsumentów ze względu na swoją sprężystość i doskonałe dopasowywanie się do ciała osoby odpoczywającej na powierzchni tego typu materaca.

Co warte zauważenia, to fakt, iż często piankowe materace wysokoelastyczne, wzbogacane o wspomniane dodatkowe maty utwardzające, mogą być doskonałym rozwiązaniem dla osób, zmagających się z problemami związanymi z kręgosłupem. Produktem wartym sprawdzenia w takich okolicznościach na pewno jest materac wzbogacony lateksem.