You are currently viewing Przepiękne krajobrazy podczas spływu kajakowego Słupią

Przepiękne krajobrazy podczas spływu kajakowego Słupią

Coraz popularniejsze w naszym kraju spływy kajakowe sprawiają, ze polskie rzeki odżywają. Turyści korzystający z tych sprytnych łódek co jakiś czas wracają na wodę, zapraszając kolejnych znajomych. Sprawdź dlaczego co najmniej raz w życiu powinieneś chwycić za wiosło i przekonać się jak cudowne są rzeki?

Słupia dla kajakarzy

spływ kajakowy słupiaWiele osób uważa Słupię za rzekę wymagającą i porównuje do spływów górskich, gdzie należy obawiać się spiętrzeń i kamienistego dna. I taka jest, ale tylko na górnym odcinku. Wystarczy jednak zacząć swój spływ na odcinku poza słynną rynną sulęczyńską, aby móc cieszyć się łagodnym szlakiem oraz zachwycającymi krajobrazami. Dla planujących pierwszy spływ kajakowy słupia będzie idealnym wyborem. W sezonie można tu spotkać nawet rodziny z dziećmi, które postanowiły aktywnie spędzić część wakacji. Natomiast osoby starsze wybierają te okolice głównie dla jezior lobeliowych, czyli szczególnie przejrzystych jezior, które posiadają piaszczyste dno i charakterystyczne, zimozielone rośliny. Ponadto na wodach tych zbiorników można spotkać całą masę ważek i chruścików, które chętnie towarzyszom kajakarzom przysiadając na sprzęcie. Bardziej doświadczonych kajakarzy przyciąga natomiast nabrzeżna architektura: zabytkowe młyny, sztolnie, zapory i kanały. Są na tyle ciekawe, że turystów nie odstrasza nawet wizja przenoski, którą pokonują najwytrwalsi.

Mimo zapewnień o łagodności szlaku, zawsze warto wcześniej poznać mapę wybranego szlaku oraz opinie o nim zamieszczane przez doświadczonych kajakarzy. Do tego ważne jest, aby mieć przy sobie dobrze zabezpieczony telefon komórkowy, aby w razie niebezpiecznej sytuacji móc zadzwonić po pomoc. Podstawą jest także poznanie zasad zachowania się na wodzie w razie wystąpienia burzy.