You are currently viewing Profesjonalny strój szlachecki

Profesjonalny strój szlachecki

 

Z racji tego, że jestem osobą o wielu zainteresowaniach, lubię kolekcjonować różne rzeczy i przedmioty. Często biorę udział w szalonych, niecodziennych akcjach, które mają na celu promowanie mojego miasta. Bardzo zależy mi na tym, by jak największa ilość turystów zza granicy miała świadomość, jak piękną i bogatą historię masz nasz kraj.

Kupiłem piękne stroje szlacheckie

strój szlacheckiBardzo lubię się przebierać za różne postacie i wcielać się w role, które odwołują się do naszej historii. Zawsze staram się odłożyć trochę pieniędzy, by mieć zawsze środki finansowe na ciekawe gadżety. Niedawno udało mi się nabyć znakomity strój szlachecki. Przede wszystkim zależało mi na nabyciu czapki, która nazywa się kołpakiem. Takie nakrycia głowy szyte są z wysokiej jakość tworzyw, które mają imitować realistyczne materiały, które były wykorzystywane do produkcji nakrycia głowy w dawnych czasach. Innym elementem stroju jest żupan. Na niego tradycyjnie zakładało się kontusz. Zakupiony przeze mnie strój zawiera wszystkie te elementy i prezentują się one naprawdę bardzo ładnie. Cechą charakterystyczną kontusza są specjalnie rozcięte rękawy, które nazywane były wylotami. Idealnie do stroju pasują eleganckie spodnie, wykonane z materiałów imitujących prawdziwe jedwabie. Cechą każdego stroju jest także znakomicie skonstruowany pas. W oryginalnym stroju powinien on charakteryzować się przepychem, który w dawnych czasach prezentował bogactwo.

Mój strój udało mi się nabyć za kilkaset złotych, a wygląda naprawdę idealnie. Często chodzę w moim kostiumie, biorąc udział w licznych wydarzeniach organizowanych przez moje miasto. Ostatnio prezentowałem szlachecki ubiór studentom z Afryki, którzy przyjechali do Bydgoszczy na wymianę. Byli pod wielkim wrażeniem wszystkich szczegółów.