You are currently viewing Dziecięce przebieranki – stylowo i bezpiecznie

Dziecięce przebieranki – stylowo i bezpiecznie

 

Biżuteria dziecięca tworzy dziś duży i różnorodny rynek. To nie tylko zabawkowe, plastikowe i kolorowe oraz zwykle nietrwałe bransoletki czy wisiorki – ofertę skierowaną do dzieci przygotowują często duże firmy, cenione w „świecie dorosłych”. Pociechy wychowujące się we współczesnym świecie mogą od najmłodszych lat naśladować rodziców również w noszeniu stylowej i drogiej biżuterii. Szczególne emocje wzbudzają zwłaszcza kolczyki.

Dziecięca biżuteria – bezpieczna, bo złota

złote kolczyki dla dziewczynkiWiek, w którym małej osóbce można przebić uszy, jest wśród rodziców tematem kontrowersyjnym. Są tacy, którzy chcą zrobić to jak najwcześniej, aby dziecko szybko zapomniało o bólu oraz tacy, którzy postulują poczekanie i pozwolenie maluchowi na samodzielną, odpowiedzialną decyzję. Niezależnie od poglądów, ostatecznie za kolczyki córki odpowiedzialni są przede wszystkim rodzice – i to oni podejmują szereg decyzji, który umożliwi dziewczynce bezproblemowe ozdobienie uszu biżuterią. Ważny jest tu nie tylko wybór specjalisty, który uszy przekłuje, ale również rodzaju ozdoby, który dziecko założy. Wzór może być tym elementem, który maluch wybierze samodzielnie, zgodnie z własnym gustem. Rodzic powinien zadbać o materiał. Złote kolczyki dla dziewczynki będą bezpiecznym, bo zdrowym, a do tego trwałym wyborem. Pozwolą cieszyć się biżuterią przez lata, a złoto to gwarancja, że nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą stanowiły nie tylko sentymentalny gadżet, lecz także funkcjonalną ozdobę. Wczesny kontakt dziecka z metalami, z których wykonuje się najtańsze kolczyki może zaskutkować przyszłymi alergiami.

Od najmłodszych lat nasze pociechy rozwijają swój zmysł estetyczny. W toku dorastania będą uczyć się podejmowania decyzji związanych z własnymi preferencjami. Zwłaszcza dziewczynki, naśladujące swoje mamy i koleżanki, dorastają do momentu, w którym marzą o przebiciu uszu. Jeśli uważamy, że to odpowiedni moment na kolczyki naszej pociechy, musimy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Przez pewien czas trzeba będzie kontrolować również tę część życia dziecka.