You are currently viewing Pojemny kosz na zabawki

Pojemny kosz na zabawki

Dzieci uwielbiają się bawić i przeważnie oznacza to, że od rana do wieczora na podłodze leżą ich zabawki. To sprawia, że mają wszystko pod ręką, ale nie do końca jest bezpieczne. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce, na które trafia po skończonej zabawie.

W jakich pojemnikach trzymać zabawki?

duży kosz na zabawkiDzieci raczej niechętnie sprzątają po sobie zabawki, gdyż to wymaga nieco wysiłku. Najczęściej kończy się to tym, że robią to za niego rodzice. Jednak stosując ciekawe miejsca i pojemniki do przechowywania, można skutecznie malucha zachęcić do tej czynności. Ciekawym rozwiązaniem jest duży kosz na zabawki, który jest wykonany w całości z grubego materiału bawełnianego. Ponadto jest od odporny na wilgoć, gdyż od wewnętrznej strony posiada wszytą tkaninę nieprzemakalną, która dodatkowo zwiększa sztywność całego kosza. Bez względu czy będzie on pusty czy pełny, to zawsze będzie efektownie stał. Kosz można położyć na podłodze, ale także można powiesić, gdyż posiada po obu stronach uchwyty. Kosze materiałowe są bezpieczne dla dzieci, gdyż są lekkie i nie mają żadnych twardych elementów. Można w nich bez problemu schować małe klocki czy gumowe zabawki, al także duże samochody czy pluszowe misie. W porównaniu z plastikowymi i drewnianymi pojemnikami, kosze są bardzo tanie, gdyż najzwyklejsze modele kupimy w internecie już za niecałe dwadzieścia złotych. Dostępne są jednokolorowe kosze lub z różnymi nadrukami, które również mogą mieć usztywniane boki tekturą w w przypadku małych, kwadratowych koszy.

Dzięki odpowiednim pojemnikom do przechowywania rzeczy, porządkowanie pokoju dziecka jeszcze nigdy było tak łatwe. Jeżeli pojemniki będą praktyczne i będą się podobały maluchom, to na pewno chętniej będą do nich wrzucać swoje zabawki i będą to traktować jak zabawę.