You are currently viewing Odkurzanie basenu jest bardzo ważne

Odkurzanie basenu jest bardzo ważne

 

Jako młoda dziewczyna zawsze marzyłam o wielkim basenie w ogrodzie niestety moi rodzice nigdy nie chcieli się na to zgodzić, ale minęło kilka lat i teraz jako młoda kobieta z własnym domem i ogrodem zdecydowałam się na zakup basenu.

Jest wiele różnych odkurzaczy do basenów

odkurzacz basenowyZawsze bardzo chciałam mieć basen w ogrodzie, lubię pływać a niestety do najbliższego jeziora mamy około godziny drogi samochodem więc zawsze wiąże się to ze sporą wyprawą, a niestety nie prze padam za publicznymi basenami bo jest tam często bardzo dużo ludzi a trochę mi to przeszkadza, dlatego postanowiłam w tym roku kupić basen do ogrodu. Na szczęście jest bardzo duży wybór basenów ogrodowych o odpowiednich dla mnie wymiarach, zdecydowałam się na basen prostokątny popularnej firmy. Basen jest na tyle duży, że swobodnie można w nim pływać. Już po kilku tygodniach użytkowania okazało się, że o taki basen w ogrodzie trzeba bardzo dbać, żeby woda była czysta, i żeby nie było żadnych glonów na dnie. Zakupiłam odpowiednie filtry i środki ale okazało się, że to trochę za mało przy tak dużym basenie dlatego postanowiła zakupić również odkurzacz basenowy. Wybrałam się do sklepu z artykułami budowlanymi i do ogrodów bo widziałam, że tam są różnego rodzaju artykuły do basenów i bardzo zaskoczyła mnie ilość możliwości. Okazało się, że można kupić, różne odkurzacze do basenów na przykład takie, które montuję się do pompy filtrującej lub takie, które mają swój osobny filtr, natomiast ja od razu zakochałam się w automatycznym odkurzaczu do basenu, wyobraźcie sobie, że to taki robot sprzątający wpuszcza się go do basenu i sam sobie jeździ po dnie i zbiera różnego rodzaju zabrudzenia. Automatyczny odkurzacz do basenu to dość spora inwestycja ale stwierdziłam, że zaoszczędzę sporo czasu a w dodatku to zakup na lata a nie tylko na jeden sezon.

Podsumowując jeśli ktoś decyduję się na basen w ogrodzie musi się liczyć z tym, że wymaga to odrobinę pracy, żeby woda była czysta, ale uważam, że warto. Uwielbiam w gorące dni popływać lub poleniuchować na materacu pływającym w basenie. Dla wszystkich naszych znajomych basen w naszym ogrodzie jest ciekawa atrakcją tym bardziej, że dzięki odkurzaczowi woda jest zawsze czysta.