You are currently viewing Jaką bramę garażową wybrać?

Jaką bramę garażową wybrać?

 

Planując zakup bramy do swojego garażu warto dokonać najbardziej praktycznego wyboru. W naszym kraju najczęściej kupowane są cztery rodzaje bram. Pisząc o rodzajach bram mamy na myśli sposób ich otwierania. Bo mogą być jeszcze wykonane z różnych materiałów. Ale to już jest kwestia gustu i budżetu jakim dysponujemy. Natomiast sposób otwierania bramy to kwestia wygody i praktyczności.

Podział bram ze względu na sposób otwierania

bramy garażowe - WrocławZacznijmy od tego, że każdą bramę zamawia się indywidualnie pod wymiar otworu garażowego. Jeśli udamy się w celu zamówienia bramy do dowolnej firmy, która je sprzedaje, to do wyboru będziemy mieć cztery rodzaje bram. Możemy kupić bramę rolowaną, która zwija się do zamieszczonej nad otworem kasety. Działa podobnie jak rolety okienne, więc łatwo sobie to wyobrazić. Najbardziej tradycyjną bramą jest brama rozwierana zwana inaczej skrzydłową. Bramę otwiera się wówczas na skrzydła. Możemy też kupić segmentowe lub uchylne bramy garażowe – Wrocław to miasto, w którym nie wiedzieć czemu klienci zamawiają najczęściej właśnie te dwa ostatnie rodzaje bram. Jeśli chodzi o bramę segmentową to podnosi się ona na specjalnie zamontowanych pod sufitem prowadnicach. Natomiast brama uchylna podnosi się w taki sposób, że potrzebuje przestrzeni przed garażem. Przestrzeni potrzebuje też brama skrzydłowa. I dlatego właśnie wybierając bramę do swojego garażu zastanówmy się jaką mamy dostępną przestrzeń przed garażem.

Jeśli przed garażem mamy naprawdę mało miejsca to powinniśmy wybrać bramę rolowaną lub segmentową. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami to możemy wybrać bramę otwieraną na skrzydła. Co najważniejsze – bez względu na to, jaki rodzaj bramy wybierzemy to możemy do niej dokupić napęd, dzięki któremu będzie się otwierać z pilota.