You are currently viewing Nowoczesna waga dla śmieciarek

Nowoczesna waga dla śmieciarek

Wszystkie pojazdy komunalne, które służyły do wywozu odpadów z kontenerów przy blokowiskach i domach musiały korzystać z wag samochodowych, by określić wagę i ilość odpadów z danego tygodnia. Zdarzało się również, iż kierowcy śmieciarek przekraczali maksymalne dopuszczalne normy wagowe, chcąc wykonać zlecone kursy jak najszybciej.

Wagi najazdowe dla pojazdów komunalnych

wagi do śmieciarekMogło być to przyczyną utraty prawa jazdy przez kierowcę, który zostałby przyłapany na takim procederze, a operator pojazdu również mógłby mieć z tego tytułu nieprzyjemności, toteż pilnowaliśmy by takie sytuacje nie miały miejsca. Pomagały w tym właśnie wagi najazdowe, używane do każdorazowej kontroli wagi ładunku pojazdu, i rejestrowania go w systemie kontrolnym. Waga używana w tym celu jest jedną z prostszych, aczkolwiek bardzo trwałych i dokładnych urządzeń. Jest to waga całkowicie najazdowa, o maksymalnej tolerancji około siedemdziesięciu ton, co w zupełności wystarcza jak na nasze potrzeby. Poziom błędu to zaledwie dziesięć kilogramów, znacznie mniej niż w większości typowych wag samochodowych, które przeznaczone są do ważenia wielotonowych pojazdów dalekozasięgowych. Tak precyzyjna waga umożliwia nam dokładną kontrolę ładunków, a tym samym monitorowanie poprawnej pracy kierowców. Waga przydaje się również w wielu innych sytuacjach, gdy potrzebna jest kontrola obciążenia samochodu, więc nie jest tylko wykorzystywana do jednego konkretnego zadania.

Może być zamontowana na podłożu, ale również i pod podłogą pomieszczenia, choć w naszym przypadku waga używana jest na otwartym powietrzu. Nie powoduje to jednak szybszego zużycia, gdyż owe urządzenie jest dobrze zabezpieczone przed wszelkimi uszkodzeniami, jakie mogłyby powstać podczas pracy na zewnątrz.

Sprawdź wagielektroniczne.com.pl ofertę