You are currently viewing Jaką pompę do pompogruszki wybrać?

Jaką pompę do pompogruszki wybrać?

 

Wykorzystanie zaawansowanych narzędzi, takich jak pompy hydrauliczne, do tego, aby mieszać i pompować beton, sprawiło, że możliwe jest teraz bardzo szybkie stawianie betonowych konstrukcji, niezależnie od tego, czy mówimy o domach czy obiektach infrastrukturalnych, takich na przykład jak mosty drogowe albo kolejowe.

Pompogruszka wymaga specjalistycznej pompy

pompa do pompogruszkiPosiadając wysłużony sprzęt, czasem musimy szybko sprawić, aby stał się jak nowy. W tym celu najlepiej będzie go wyremontować. Nie musimy w betonowozie posiadać bardzo zaawansowanej pompy, ponieważ takie auto może przewozić od pięciu do piętnastu metrów sześciennych betonu, zależnie od tego, jakiego rodzaju mieszankę posiadamy oraz jak dużą mamy gruszkę. Dlatego pompa, która jest w stanie w ciągu godziny pompować sto metrów nie jest nam wcale potrzebna, należy wybrać taki model, który szybko opróżni zawartość naszego samochodu i pozwoli nam udać się po kolejną mieszankę, gdyż często jedna partia nie wystarcza i trzeba takich kursów zrobić naprawdę dużo. W ten sposób będziemy mogli zaopatrywać wszystkie place budowy w naszej okolicy w odpowiednią mieszankę. Jeżeli potrzebna nam jest pompa do pompogruszki to warto wybrać taką, którą oferują sprawdzeni dostawcy. Także producent takiej pompy powinien być sprawdzony i cieszyć się w branży budowlanej dobrymi opiniami, jeżeli chodzi o jego urządzenia budowlane.

Stosując się do odpowiednich zasad podczas pracy z betonem można radzić sobie naprawdę dobrze. Nie należy przekraczać maksymalnego dystansu od betoniarni, aby mieszanka nie straciła swoich parametrów. Trzeba też korzystać z dobrego sprzętu, który cechuje się tym, że ma wysoką jakość oraz jest w stanie w odpowiedni sposób wykonać wszystkie prace, jakie mu tylko powierzymy.