You are currently viewing Najlepszy sprzęt kosmetyczny

Najlepszy sprzęt kosmetyczny

Razem z przyjaciółką zawsze działamy wspólnie od lat. Spotykamy się codziennie, chodzimy na różne kursy, pracowałyśmy w tej samej firmie jakiś czas. Niestety, musieli zredukować liczbę pracowników i zostałyśmy zwolnione. Poszłyśmy więc na kurs kosmetyczny, bo od dawna już o tym marzyłyśmy. Przeszkoliłyśmy się i zdobyłyśmy kwalifikację.

Zakup sprzętu kosmetycznego by otworzyć salon

sprzęt kosmetyczny biomakKiedy już uzyskałyśmy licencję kosmetyczek, trzeba było coś dalej zrobić w tym kierunku. Niestety, w salonach akurat nigdzie nie poszukiwano aż dwóch kosmetyczek, a nie chciałyśmy pracować osobno. Postanowiłyśmy same otworzyć salon kosmetyczny, nabyć sprzęt kosmetyczny biomak bo to porządna firma na rynku i zacząć działać na własną rękę. Znalazłyśmy już lokal, wynajęłyśmy go i myślałyśmy o wszystkich niezbędnych urządzeniach. Na początek kupiłyśmy jakąś ladę do recepcji. Później trzeba było pomyśleć o krzesłach i fotelach dla pacjentek do wykonywania zabiegów. Oprócz tego, były nam potrzebne urządzenia takie jak lasery do usuwania zbędnego owłosienia, tatuaży i pękniętych naczynek. Urządzenia do produkowania pary wodnej przy oczyszczaniu twarzy, maszyny do kawitacji i zestawu do paznokci hybrydowych, czyli frezarki i wszystkich lakierów wraz z kosmetykami. Poza tym bardzo ważne było też urządzenie do sterylizacji narzędzi, ponieważ każdy salon powinien być wyposażony w coś takiego, by uniknąć nieprzyjemności. Oprócz tego dokupiłyśmy jeszcze zestawy do makijażu.

Gdy już otworzyłyśmy salon, miałyśmy ręce pełne roboty. Zawsze okazywało się, że czegoś jeszcze zapomniałyśmy kupić i trzeba było zamawiać po kilka razy brakujące produkty. No ale na początku to normalne, że są takie zawirowania. Ważne, że zyskujemy klientki, które mam nadzieję powrócą, bo są zadowolone.