You are currently viewing Badanie HPV dla mężczyzn

Badanie HPV dla mężczyzn

 

HPV to wirus brodawczaka ludzkiego. Jest on problemem wielu osób, najłatwiej zarazić się nim poprzez kontakty płciowe. Wirus HPV może przyczynić się do powstania raka szyjki macicy oraz wielu innych chorób, dlatego nie należy go lekceważyć, ponieważ stanowi to zagrożenie dla zdrowia i życia. Istnieje wiele odmian wirusa brodawczaka ludzkiego.

Testy na HPV

test hpv dla mężczyznWirusem HPV można zarazić się głównie poprzez kontakty płciowe, ale także poprzez kontakt z brodawkami innych osób, które mogą występować na dłoniach, twarzy czy stopach. Ryzyko zarażenia wirusem wzrasta także w miejscach publicznych – na basenach, siłowniach, w publicznych toaletach. Ograniczanie kontaktów z osobami zarażonych HPV zminimalizuje ryzyko dalszego rozprzestrzeniania tego wirusa. Wielu z nosicieli nie wie, że są zarażeni wirusem brodawczaka ludzkiego. Można to jednak sprawdzić, test hpv dla mężczyzn oraz testy dla kobiet dostępne są w wielu placówkach laboratoryjnych. Gdy wynik testu jest pozytywny, można podjąć szybkie kroki umożliwiające leczenie. Jednym ze sposobów na uniknięcie zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego jest wykonanie szczepienia. HPV najczęściej nie daje żadnych objawów, dlatego często osoby chore nie wiedzą, że są zarażone. Wirus może przez długi czas pozostawać w utajeniu, przez co osoby chore rozprzestrzeniają wirusa nawet o tym nie wiedząc.

Należy pamiętać o tym, że regularne wykonywanie badań profilaktycznych jest bardzo ważne dla zdrowia i życia. Pamiętać o tym powinien każdy dorosły, a osoby niepełnoletnie oraz małe dzieci powinny być kontrolowane przez dorosłych. Nie należy ignorować żadnych sygnałów, które świadczą o tym, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Regularnie wykonywane badania dają możliwość zapobiegania wielu chorobom oraz schorzeniom.