Najbardziej efektywna nauka języka u źródeł

  • Post author:
  • Post category:Biuro

Języki obce to przyszłość, a nawet teraźniejszość. Bez znajomości przynajmniej jednego języka obcego przepadniemy na rynku pracy. Obecnie praktycznie każda korporacja poszukuje specjalistów wyłącznie ze znajomością języków obcych. Z kolei znając kilka języków, mamy szansę na naprawdę dobrą posadę za całkiem dobre pieniądze.

Jaki rodzaj nauki języka będzie najbardziej efektywny?

nauka francuskiego we FrancjiOczywiście, możemy zapisać się na kurs językowy. Kilka razy w tygodniu uczęszczamy na zajęcia, w domu odrabiamy zadania domowe, a po kursie nasza wiedza jest podręcznikowa, ale czy praktyczna? W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o tym, że nauka języka w szkole jest mało przydatna. Dlaczego? Bo większy nacisk kładzie się na naukę gramatyki, niż zwyczajnego mówienia. Dzieci nie mają swobody porozumiewania się, pewnego naturalnego odruchu i niejednokrotnie blokują się, spotykając obcokrajowca. Szukamy zatem innej metody. Podobno najlepiej uczyć się języka u źródeł, to znaczy po prostu wyjeżdżając za granicę. Możliwe formy nauki są bardzo różne – na przykład nauka francuskiego we Francji może odbywać się w formie wakacyjnego kursu językowego w Paryżu, w Nicei czy na Lazurowym Wybrzeżu. Możemy też wybrać się na pół roku czy na rok do szkoły językowej czy na studia. Te formy będą jednak sporo nas kosztowały, dlatego tańszą opcją jest znalezienie prostej pracy na zmywaku w restauracji czy jako sprzątaczka i w ten sposób, mając kontakt z rodowitymi Francuzami i z koniecznością dogadania się z nimi, uczyć się na bieżąco języka.

Każda forma nauki języka jest dobra i na pewno warto poszerzać swoją wiedzę i horyzonty. Osobiście zdecydowanie polecam wyjazd zagraniczny, zwłaszcza że jeżeli zdecydujemy się na wakacyjną pracę, to nie dość, że nauczymy się języka, to jeszcze nam za to zapłacą.