You are currently viewing Na czym polega outsourcing?

Na czym polega outsourcing?

Pojęcie outsourcingu pojawia się już nie tylko w zagranicznych firmach, ale również coraz częściej w przedsiębiorstwach w naszym kraju. Doceniliśmy zalety wynikające  z jego wdrożenia. Powoli otwieramy się również na nowy model pracy. Dlatego dziś bliżej przyjrzymy się temu pojęciu. Jaka branża może najlepiej odczuć korzyści wynikające z outsourcingu?

Outsourcing – wybór usługodawcy w Warszawie

outsourcing dla firm WarszawaNie każdy z nas jest doskonały we wszystkim. Istnieją w naszym życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – dziedziny, w których radzimy sobie nie najlepiej. Pocieszający jest jednak fakt, że na świecie istnieją eksperci w obszarze który jest naszą piętą Achillesową i nawet są w stanie wykonać zadanie za nas. Dlaczego nie korzystać z takich możliwości? Tym bardziej w dobie internetu, kiedy każdy ekspert jest niemal na wyciągnięcie ręki? Tym właśnie jest outsourcing – powierzaniem w ręce specjalistów zadań, na których my sami się nie znamy. Do niedawna wielu przedsiębiorców uważało, że nie należy przyznawać się do swojej niewiedzy. Dziś wiemy, że niewiedzę możemy szybko usunąć zatrudniając kogoś, kto ją posiada. Outsourcing możemy podzielić na dwie kategorie – pełny i selektywny. Pierwszy z nich oznacza podpisanie umowy na kompleksową obsługę przez zewnętrznego usługodawcę. Drugi z kolei obejmuje jedynie umowę na pewny obszar działalności. Niezależnie od aktualnych potrzeb, kluczową rolę odgrywa wybór odpowiedniego usługodawcy. Jeżeli chodzi o outsourcing dla firm Warszawa, jako stolica oferuje nam wielu profesjonalistów z różnych dziedzin.

Zastanawiasz się jakie obszary działalności swojej firmy możesz oddać w ręce usługodawcy? Najczęściej są to: administrowanie funkcji kadrowych, zarządzanie wydrukami i dokumentami, obsługa klienta, zarządzanie środkami trwałymi czy też zajmowanie się kwestiami podatkowymi.