You are currently viewing Lecznicza maść konopna

Lecznicza maść konopna

 

Na rynku mamy bardzo duży wybór jeśli chodzi o kosmetyki z terapeutycznie działającym CBD. Wśród nich prym wiedzie maść konopna, albowiem stosować ją można przy wszystkich dolegliwościach natury dermatologicznej, w tym przy łuszczycy i AZS.

Zakup uniwersalnej maści konopnej

zdrowotna konopna maść uniwersalnaWarto podkreślić, że wszystkie kosmetyki konopne produkowane są bez THC, w związku z czym nie mogą wywołać odurzenia, bądź innych działań niepożądanych. Są one w stu procentach naturalne i ekologiczne, bowiem wykorzystuje się w ich produkcji jedynie takie konopie, przy których uprawie nie wykorzystuje się pestycydów, herbicydów, GMO oraz sztucznych nawozów. Maść konopna, dzięki temu, że zawiera ekstrakt oraz olej z konopi, doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku zranień, boleści, zapaleń i zaczerwienień, ale także w przypadku poważnych problemów dermatologicznych, jak atopowe zapalenie skóry i łuszczyca. Zdrowotna konopna maść uniwersalna przeznaczona jest dla każdego typu skóry, przez co jej zakup nie jest problematyczny. Warto też wiedzieć iż zawarty w niej olej CBD ma właściwości przeciwzapalne, regeneracyjne, antybakteryjne i antyalergiczne, co decyduje, że jest bardzo dobrym środkiem do łagodzenia skutków ukąszeń owadów, w tym komarów i meszek. Co bardzo ważne, efekt zastosowania maści pojawia się już po kilkunastu sekundach od aplikacji. Gdy chodzi o koszt tych wyrobów, jest złożony, albowiem wszystko jest kwestią tego ilu procentowy olej zawierają i tego, kto jest ich producentem.

Problemy ze skórą dotyczą kilku milionów Polaków, gdzie 25-30% z nich stanowią osoby chore na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry i egzemę. Klasyfikuje się je jako nieuleczalne i leczy jedynie objawowo, ale pojawienie się na rynku maści konopnej znacznie poprawiło położenie wielu chorujących na nie osób.