You are currently viewing Jakie oprawki okularów będą modne w 2022 roku?

Jakie oprawki okularów będą modne w 2022 roku?

Jeszcze parę lat temu noszenie okularów było postrzegane za przykrą konieczność, głównie z uwagi na nieciekawe wzornictwo dawnych modeli. Obecnie uważa się, że okulary podkreślają indywidualny styl każdego z nas i mogą zupełnie odmienić wizerunek. Szeroki wybór okularów pozwala dopasować je do wady wzroku, kształtu twarzy i upodobań, przez co coraz więcej osób chętnie je nosi. 

Modne oprawki damskie i męskie

oprawki okularów modneKocie oczy, okrągłe oprawki w stylu Harrego Pottera czy może niestandardowe, geometryczne kształty — w sklepach z branży optycznej mamy do wyboru tak wiele wariantów oprawek, że trudno się zdecydować. Pracownicy optyka, nauczeni doświadczeniem, pomogą nam w doborze najlepszego dla nas modelu okularów. Jeśli chodzi o oprawki okularów modne w tym sezonie są delikatne, minimalistyczne obramowania wykonane z cienkiego metalu. Nadają nowoczesnego, nieco hipsterskiego looku każdemu właścicielowi. Ponadto królują również oprawki transparentne, którą są opcją unisex, a więc pasują do każdego niezależnie od płci. Ten model prezentuje się stylowo i modnie, a także przyciąga wzrok, jednocześnie nie wyglądając krzykliwie. Kolejną propozycją na modne oprawki są okulary oversize, które mogą kojarzyć się nieco z okularami naszych dziadków. To dobry wybór dla osób pewnych siebie i lubiących odważne stylizacje, bo takie oprawki można dobrać w wielu ciekawych kolorach. Hitem 2022 roku będą też okulary w stylu vintage, czyli wyglądające trochę jak z innej epoki. Kojarzą się z elegancją wczesnych lat 60., a kocie okulary to bardzo kobiecy i kuszący wybór, który podkreśli zmysłową naturę płci pięknej. 

Modne oprawki to przysłowiowa kropka nad i naszego wizerunku. Dzięki szerokiej gamie modeli i wzorów okularów korekcyjnych mamy szansę dopasować je do naszych potrzeb. Odpowiednio dobrane oprawki mogą ulepszyć nasz wizerunek, dodać pewności siebie czy nadać pazura całej stylizacji. Warto zadbać o to, aby podczas zakupu poprosić o pomoc specjalistę, który podpowie, jaki kształt oprawek nam pasuje.