You are currently viewing Wytrzymałe i nowoczesne ogrodzenia z drewna

Wytrzymałe i nowoczesne ogrodzenia z drewna

 

Budowa własnego domu była dla mnie i dla mojej żony bardzo dużym wyzwaniem. Od wielu lat planowaliśmy rozpoczęcie prac, ale dopiero zmiana pracy i związana z tym podwyżka pozwoliły nam przejść od marzeń do realizacji. Początkowo niezwykle cieszyliśmy się, że możemy wdrożyć nasze plany w życie, ale kiedy musieliśmy zdecydować się na któryś z projektów domu, okazało się to znacznie trudniejsze, niż przypuszczaliśmy. 

Jak wybrać idealne ogrodzenie?

nowoczesne ogrodzenia w BielskuKiedy udało nam się ustalić, jak będzie wyglądał nasz przyszły dom, pozostała jeszcze aranżacja podwórka. Bardzo długo zastanawialiśmy się nad projektem ogrodu, ale jeszcze dłużej zajął nam wybór odpowiedniego ogrodzenia. Chcieliśmy, żeby pasowało do całego budynku, zapewniało dyskrecję i przyciągało wzrok przechodniów. Postanowiliśmy obejrzeć nowoczesne ogrodzenia w Bielsku, gdzie naszą uwagę przyciągnęły przede wszystkim drewniane projekty. Początkowo sądziłem, że drewno już dawno wyszło z obiegu, jeśli chodzi o tworzenie płotu, ale okazało się, że bardzo się pomyliłem. W połączeniu z metalowymi albo kamiennymi elementami powstawała wytrzymała konstrukcja, która zdecydowanie nadawała budynkowi charakteru. Nieco obawiałem się o to, że drewno nie będzie zbyt dobrym materiałem ze względu na słabą odporność na działanie czynników atmosferycznych. Chciałem zainwestować w ogrodzenie, które będzie dobrze pełniło swoją funkcję przez długie lata, dlatego sceptycznie podszedłem do tego typu projektów. Przekonała mnie jednak rozmowa z przedstawicielem firmy, który opowiedział o wszystkich zabezpieczeniach drewna, dzięki którym płot nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy, by cały czas być w dobrym stanie.

Gdy zobaczyliśmy w końcu ostateczny efekt budowy, byliśmy zachwyceni. Nareszcie coś, co planowaliśmy od tylu lat, stało przed nami i prezentowało się naprawdę fantastycznie. Z wystrojem całego domu świetnie zgrał się drewniany płot, który, zgodnie z naszymi założeniami, był wyjątkową ozdobą, zwracającą na siebie uwagę innych. Nie mogliśmy się doczekać, aż przeniesiemy wszystkie rzeczy i zamieszkamy w naszym nowym lokum.