You are currently viewing Jak zaoszczędzić na pokryciu dachu?

Jak zaoszczędzić na pokryciu dachu?

Budowa domu zawsze kończy się tym samym – pokryciem dachu. Wybór materiału, którym pokryjemy dach, jest bardzo istotny. Warto wybrać materiał, który będzie najodporniejszy na porastanie mchem. W tej kwestii na pewno doradzi nam dekarz, który będzie wiedział jakie są uwarunkowania środowiskowe w miejscu, gdzie postawiliśmy dom.

Zamawiając materiał przez dekarza można zaoszczędzić

dekarz konstancin jeziornaBez względu na rodzaj materiału, jakim będziemy kryć dach naszego domu, trzeba go zamówić przez dekarza, który dach będzie wykonywał. Można na tym naprawdę sporo zaoszczędzić. Po pierwsze – każdy dekarz ma zaprzyjaźnioną hurtownię pokryć dachowych, w której ma przyznane swoje rabaty. Po drugie – materiały zamówione przez dekarza obciążone są niższym podatkiem VAT niż zamawiane indywidualnie. Obniżenie kosztów zamówienia zaproponuje nam każdy dekarz Konstancin Jeziorna to miasto, w którym dekarze mają ponoć największe rabaty w zaprzyjaźnionych hurtowniach. A ile można w ten sposób zaoszczędzić? Naprawdę sporo, bo średnio około trzydziestu do czterdziestu procent. Przy materiałach kosztujących cennikowo trzydzieści tysięcy złotych możemy zaoszczędzić około dziesięciu. Na pewno nie opłaci się kupować materiałów na dach na własną rękę. Poza tym skorzystanie z usług profesjonalnej firmy dekarskiej daje nam gwarancję prawidłowo wykonanego montażu. A od tego będzie zależeć udzielenie nam gwarancji na materiał.

Do budowy domu warto wynająć prawdziwych fachowców. Dekarze w każdym mieście działają w ten sam sposób. Polecają klientowi swoją zaprzyjaźnioną hurtownię a w zamian klienci mogą skorzystać z wysokich rabatów i niższego podatku VAT. Taka transakcja niesie za sobą korzyści dla obu stron. A na materiale na pokrycie dachu na pewno nie warto oszczędzać.