Jak wybrać dobre taxi? – taxi bagażowe

Impreza lub ważne spotkanie to najczęstsze sytuacje w których dzwonimy po taksówkę. Zazwyczaj jest to nieplanowane, a numer przypadkiem znajdujemy w swojej książce telefonicznej lub dostajemy od znajomych. Zdarza się również wsiąść do taksówki, która akurat stoi na postoju. Nie znając taksówkarza, ani firmy w jakiej pracuje można narazić się na niebezpieczeństwo zarówno jeżeli chodzi o naciągnięcie na zbyt wysoki koszt przejazdu jak również ryzyko niedojechania do wyznaczonego miejsca.

taxi bagażoweSą to oczywiście rzadkie sytuacje, lecz warto pamiętać, że realne. Wsiadając do auta jeszcze przed uruchomieniem przez kierowcę silnika powinno być ustalone jaką cenę zapłaci pasażer za przejechanie jednego kilometra, a także jaki jest przybliżony koszt przejazdu na wyznaczonej trasie. Wiedząc to można porównać ofertę kilku taksówkarzy oraz wybrać tą najbardziej korzystną. Na ogół bezpieczniej jest wybierać taksówki należące do dużej ogólnokrajowej firmy lub przedsiębiorstwa dobrze znanego na terenie danego miasta.Przy wsiadaniu do auta taksówkarza pracującego na własny rachunek najlepiej poprosić o pokazanie licencji, przy czym warto zapamiętać jego imię i nazwisko. Przy planowanym skorzystaniu z taksówki, a więc gdy wiemy już dużo wcześniej, że będziemy do domu nią wracać zamiast szukać numeru telefonu w Internecie decydując się przez to na skorzystanie z usług nieznajomego kierowcy, przypomnijmy sobie czy przez przypadek nie zapisaliśmy takiego numeru podczas naszej ostatniej jazdy. W ten sposób wybierzemy osobę, którą mieliśmy już okazję wcześniej wypróbować. Gdy potrzebujemy wynająć taxi bagażowe, a nie korzystaliśmy jeszcze z takiej usługi zapytajmy się znajomych, czy przewozili w ten sposób swoje rzeczy. Takie firmy są szczególnie przydatne, gdy planujemy tanie przeprowadzki oraz gdy nagle zepsuje nam się samochód.

Nie warto powierzać swoich rzeczy niesprawdzonym przewoźnikom, gdyż jest to bardzo ryzykowne, a nie mając informacji od osób znajomych o sprawdzonych taksówkarzach poszukajmy ich na własną rękę w Internecie na przykład na forach internetowych lub innych miejscach w których ludzie wyrażają swoje opinie.