Przykład z życia kuriera

Ludzie, którzy pracują na stanowisku kuriera muszą posiadać wiele ważnych cech. Przede wszystkim musi posiadać prawo jazdy, być odpowiedzialnym, znać topografię miasta oraz charakteryzować się odpornością na stres. Oprócz tego ważne jest, aby był także sprawny fizycznie.

Części do samochodów w ciężkiej paczce

częściCzęsto się zdarza, że musi dźwigać ciężkie paczki, dla przykładu części do samochodów. Kurier jeździ przez cały dzień po mieście. Jest w ciągłym kontakcie telefonicznym, gdyż nie zastając danego klienta, musi go powiadomić, że czeka na niego swoim citroenem pod domem. Takie sytuacje przedłużają dobową pracę kuriera i jest to najbardziej dla niego stresujące. Dla wyżej wymienionego stanowiska istnieje potrzeba współpracy z różnymi punktami na mieście. Sklep z częściami jest przydatny, gdy zdarzy się coś przykrego z samochodem. Lokalne bary i restauracje stanowią dla niego miejsce, w którym może na chwilę odpowcząć i zjeść obiad. Najważniejsze jest to, aby wiedział w jakiej części miasta znajdują się stacje benzynowe. Tam można zatankować i kupić coś do picia. Wiele razy zdarzało się, że w trakcie przesyłki zawartość paczki została zniszczona. W tym przypadku kurier powinien posiadać wiedzę na temat reklamacji. Powinien również uważać na to jak jeździ, ponieważ sam może ponieść konsekwencje w związku ze zniszczonym mieniem. Jak widac nie jest to praca łatwa, ale niektórzy ludzie chcą byc kurierami z powołania.

Istnieją pasjonaci, którzy lubią jeździć po mieście, ale ci często odwiedzają sklep z częściami, ponieważ ich samochody są bardziej eksploatowane. Tacy właśnie ludzie wybierają stanowisko kierowcy, który zajmuje się przesyłką paczek. Dostaje samochód służbowy, a za naprawę i benzynę płaci pracodawca.

O częściach do samochodów francuskich można znaleźć na http://salko.pl