You are currently viewing Gdy przedsiębiorstwo buja w obłokach

Gdy przedsiębiorstwo buja w obłokach

  • Post author:
  • Post category:Biuro

Jak najlepiej wykorzystać miejsce w firmie? Zapewne każde miejsce należy użyć jako miejsce pracy czy też jako pomieszczenia pomocne pracownikom. Co jednak zrobić, gdy większość miejsca zajmują archiwa i serwery? Co zrobić, by miejsce przez nie zajęte mogło zostać efektywnie wykorzystane na potrzeby pracowników

Firma wyniesiona w chmury

chmury dla firmCzy ktoś jeszcze pamięta czasy, gdy połowę miejsca w siedzibie przedsiębiorstwa zajmowały miliony akt, dokumentów, segregatorów z fakturami? Zapewne jawi się to nam bardziej jako odległe wspomnienie, wręcz koszmar, którego nie chcemy pamiętać. Niedawno jeszcze firma składowała wiele płyt, dyskietek, teraz bardziej przechodzimy w epokę pamięci masowych. Wciąż jednak w wielu firmach serwery zajmują ogromne ilości miejsca, które mogłoby być przeznaczone na kolejne miejsca pracy czy na pokoje socjalne dla pracowników, które pozwolą im odzyskać siły i pracować wydajniej. Co więc zrobić, by zaoszczędzić również to miejsce? Z odsieczą przychodzi technologia Cloud. Chmury dla firm są wybawieniem w kwestii wielu serwerów, dysków i komputerów jakich muszą używać. Pozwalają one zarówno na składowanie danych w bezpiecznym miejscu w sieci, ale także na korzystanie z zasobów pamięci, procesorów większych komputerów poprzez terminale, dzięki czemu potrzebujemy w firmie jedynie prostych komputerów, które połączą się z chmurą, na niej wykonując skomplikowane obliczenia, na niej składując dane, dzięki niej wyszukując informacje i pracując na nich w czasie rzeczywistym. Chmury dla firm są rozwiązaniem pozwalającym na wykorzystanie przestrzeni dyskowej i mocy obliczeniowej komputerów, na których zakup nie byłoby stać większości małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki nim więc nawet małe firmy mogą korzystać z potęgi dostępnej dawniej tylko dla największych.

Dzięki wykorzystaniu technologii Cloud jesteśmy w stanie przekroczyć dawne granice jakie stawiała przed nami technologia, do której nie mieliśmy dostępu. Chmury dla firm otwierają przed nami możliwości dawniej dostępne tylko dla gigantów. Powinniśmy więc korzystać z ich możliwości i wykorzystać w pełni to, co mogą nam zaoferować.