You are currently viewing Jak skutecznie opisać kable?

Jak skutecznie opisać kable?

 

Wykonując wszelkie instalacje elektryk powinien zadbać przede wszystkim o porządek w kablach. Jest to niezbędne do późniejszej łatwej i szybkiej identyfikacji poszczególnych połączeń. Jest to wymagane w momencie, gdy w instalacji zostanie wykryta jakakolwiek usterka lub po prostu należy ją zakonserwować. Na rynku dostępna jest cała gama rozwiązań, które pozwalają odpowiednio opisać poszczególne przewody.

Zakup oznaczników kablowych

oznacznik kablowyNajczęściej w tym celu wykorzystywane są chociażby opaski zaciskowe, które pozwalają je grupować. Niemniej jednak skuteczniejszym rozwiązaniem jest oznacznik kablowy, na którym możliwe jest umieszczenie numeru czy tekstu. W zależności od potrzeb wybrane mogą zostać różne konfiguracje znaczników. Obecnie najpopularniejsza jest ta o długości 65 mm wykonana z PCV w kolorze czarnym. Zapewnia to wysoką wytrzymałość mechaniczną, a także odporność na oddziaływania środowiskowe. Podczas wyboru odpowiedniego oznacznika warto także zwrócić uwagę na zakres temperatur jego pracy. Najczęściej dolna temperatura zaczyna się od około minus trzydziestu stopni Celsjusza, a górna kończy na kilkudziesięciu stopniach. Wyżej opisany osprzęt można bez problemu kupić zarówno w sklepach stacjonarnych z osprzętem elektrycznym jak i również przez Internet.

Tego typu rozwiązania są na tyle popularne, że ich kupno i wdrożenie nie powinno stanowić większego wysiłku. Podczas zamawiania warto zwrócić uwagę na to ile sztuk znajduje się w opakowaniu. Przeważnie takie przedmioty są pakowane po 100. Jak widać w trakcie wykonywania instalacji elektrycznych czy teletechnicznych należy wykorzystywać sprawdzone rozwiązania, które pozwalają znacznie uporządkować cały układ. Dzięki temu późniejsze czynności konserwacyjne czy serwisowe będą znacznie łatwiejsze.