You are currently viewing Dokładne czyszczenie dywanu

Dokładne czyszczenie dywanu

 

Czyszczenie podłogi przeważnie nie sprawia kłopotów, gdyż odkurzacz świetnie sobie radzi z kurzem, piachem, sierścią zwierząt czy okruchami. W zależności od powierzchni, plamy z płynów można usunąć wodą z mydłem lub nawet samą wodą.

Czy konieczne jest pranie dywanu?

pranie dywanów RzeszówJeżeli mamy na podłogach dywany lub wykładziny, to z pewnością nieraz trudziliśmy się, aby je doczyścić. Największym zagrożeniem jest przemoczenie dywanu, gdyż może on się pokryć pleśnią jeżeli nie zostanie dokładnie wysuszony. Jeżeli decydujemy się na samodzielne czyszczenie dywanu wodą, to lepiej to zrobić miejscowo z niedużą ilością wody. W razie znaczących zabrudzeń, lepiej oddać go do pralni, która zajmie się w nim w profesjonalny sposób. Jeżeli jest nam potrzebne pranie dywanów Rzeszów jest miastem, w którym znajdziemy kilka pralni, które przyjmują zlecenia na czyszczenie dywanów, wykładzin, materacy i wózków. Do dyspozycji mają specjalne urządzenia piorąco – czyszczące, które wykorzystują parę wodną, ponieważ nie powoduje ona nasiąkania wodą. Dzięki zastosowaniu specjalnych detergentów, żadna plama się nie oprze. Efektem chemicznego procesu czyszczenia jest nieskazitelnie czysty i odświeżony dywan. Specjaliści zalecają, aby przynajmniej dwa razy w roku lub w razie konieczności oddać dywan czy też wykładzinę do pralni. Dzięki temu zyskuje on dawny wygląd oraz zostaje pozbawiony wszelkich bakterii i roztoczy, które bytują na włóknach. Cena takiej usługi nie powinna przekroczyć czterystu – pięciuset złotych.

Czyszczenie dywanu w domowych warunkach wymaga poświęcenia sporo czasu, zwłaszcza jeżeli jest znacząco zabrudzony. Nie zawsze efekt końcowy jest zadowalający, dlatego lepiej nie ryzykować i oddać go do profesjonalnej pralni, która przywróci mu dawny wygląd.