You are currently viewing Docieplanie domu pianką

Docieplanie domu pianką

Gdy budujemy dom to przychodzi taki moment, że konieczne jest jego odpowiednie ocieplenie. Stworzenie termoizolacji w budynku do tej pory było wykonywane głównie przy użyciu styropianu. Z biegiem lat zaczęło się to jednak zmieniać. Zaczęły powstawać różne ciekawe materiały termoizolacyjne, których skuteczność jest zadziwiająca. Jednym z nich jest pianka poliuretanowa.

Skuteczne docieplenie budynku

docieplanie budynków pomorskieGdy posiadamy w naszym domu bardo wydajny system grzewczy ale jednak nie pokazuje on w pełni swoich możliwości to świadczy to o jednym – nasz dom traci ciepło. Ogrzewając dom metodą konwekcyjną bardzo ważne jest to aby wszystkie pomieszczenia były możliwie jak najbardziej szczelne. W związku z tym warto zadbać o docieplanie budynków Pomorskie jest zaś jednym z województw, w którym z łatwością natrafić możemy na sprawdzone firmy zajmujące się zadaniami tego typu. Szczególnie popularne obecnie jest docieplanie przy użyciu pianki poliuretanowej. Ten materiał termoizolacyjny jest w ocieplaniu stosowany w zasadzie od niedawna. Początkowo wykorzystywano go w produkcji. Warto zauważyć, że pianka poliuretanowa to materiał, który jest w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną. W związku z tym można bez najmniejszych obaw stosować ten materiał w budynkach murowanych oraz drewnianych. Pianka ta jest dodatkowo materiałem niepalnym co również zwiększa jej zastosowanie.

Warto również podkreślić, że decydując się na docieplanie pianką poliuretanową nie musimy obawiać się o nadmierne przeciążanie konstrukcji. Pianka ta jest niezwykle lekka przez co jej zastosowanie jest bardzo duże. Z powodzeniem można stosować lekką piankę poliuretanową do ocieplania drewnianych domów letniskowych czy też nowoczesnych domków budowanych z gotowych elementów.