You are currently viewing Dobrze dobrana poduszka dziecięca

Dobrze dobrana poduszka dziecięca

 

Komfort podczas snu jest bardzo ważny, zwłaszcza u dziecka, dlatego też dobór optymalnej poduszki, to nie lada problem. Wszak nie liczy się to, by na pościeli były kolorowe obrazki, ale by to na czym i pod czym śpimy, spełniało swoją funkcję.

Jakie poduszki dla dzieci są najlepsze?

poduszka dla trzylatkaJeżeli chodzi o niemowlaki, to większych kłopotów z doborem być nie może, wszak wystarczy materac o odpowiedniej twardości. Natomiast poduszka dla dziecka w wieku trzech lat to już zupełnie inna bajka. Otóż dzieci w tym wieku są bardzo ruchliwe, nawet podczas snu, dlatego też istotne jest by poduszka miała kształt większego kwadratu, aniżeli prostokąta. Nie można też decydować się na poduszki ergonomiczne, które są zbyt twarde i mogą deformować właściwą postawę i powodować ból kręgów szyjnych oraz pleców. Za miękka, czyli taka, w którą dziecko się zapada, też jest niedobra, albowiem maluchowi trudniej się oddycha, przez co może budzić się z katarem i ogólnym dyskomfortem. Natomiast optymalna poduszka dla trzylatka, to taka, która miękko amortyzuje główkę, ale jednocześnie jej nie uciska. Szeroki wybór poduszek dla dzieci w wieku 2- 3 lat można zresztą znaleźć w wielu sklepach internetowych, toteż warto zorientować się w ich ofercie na własną rękę. Jeżeli natomiast chodzi o koszt, to wysokiej jakości, markowa poduszka dla trzylatka to wydatek od 50 do 150 złotych. Nadmienić też należy iż większość producentów wytwarza poduszki wyłącznie z bezpiecznych materiałów hipoalergicznych.

Dużo czasu poświęca się aranżacji pokoju dziecięcego, ubraniom czy diecie, ale rzadko myślimy o tym czy nasze dzieci śpią naprawdę komfortowo i zdrowo. A warto się nad tym zastanowić, ponieważ właściwy dobór poduszki to bardzo ważna kwestia, rzutująca na rozwój właściwej postawy.