You are currently viewing Bezpieczny plac zabaw

Bezpieczny plac zabaw

Wielu rodziców się zastanawia Gdzie można z dzieckiem spędzać czas na świeżym powietrzu kropka To bardzo ważne, ponieważ wpływa wielopoziomowo na ich rozwój. Przeważnie jest to plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicami, jednakże są pewne ograniczenia w korzystaniu z nich.

Jakie są rodzaje placów zabaw?

piankowy plac zabawDo użytku publicznego dopuszczone są najróżniejsze place zabaw, który znajdują się w parkach, na wydzielonych terenach zielonych czy też na osiedlach. Kiedy tylko pogoda pozwala, znajdziemy na nich tłumy rodziców z małymi dziećmi, które mogą się na nich do woli wyszaleć. Jednakże jesienią i zimną nie są odwiedzane z wiadomych względów, dlatego też wielu rodziców szuka wtedy dla swoich pociech alternatywnych miejsc. Może to być piankowy plac zabaw, który znajdziemy na sali zabaw lub też w niektórych centrach handlowych. Są to przeważnie miejsca lub powierzchnie wydzielone z całego budynku, gdzie przystosowano je pod przygotowanie bezpiecznego placu zabaw dla najmłodszych. Podłoga jak również ściany takie placu są wyścielone specjalną kilkucentymetrową pianką, która doskonale amortyzuje ewentualne upadki. Jest miękka i elastyczna i sprawia, że pac jest wolny od twardych i ostrych elementów. Główną atrakcją takich placów zabaw są piankowe klocki, z których dzieci układają różne budowle, tory przeszkód czy też się nimi bawią. Jedną z ulubionych atrakcji jest też piankowy basen z kulkami, do którego maluchy zjeżdżają po plastikowej zjeżdżalni. To na pewno świetnie miejsce dla dzieci zimowe dni.

Na pewno piankowy plac znacznie się różni od standardowego w parku, ale posiada też swoje zalety, które bez wątpienia najmłodsi doceniają. Dzieci mogą się tam wyszaleć na ograniczonej przestrzeni, a rodzice mieć chwilę dla siebie, gdyż maluchy minimum spędzają tam godzinę czasu.