You are currently viewing Dobrej jakości odkurzacze do basenów

Dobrej jakości odkurzacze do basenów

Wszyscy lubiący wodę z pewnością lata korzystają z basenów i innych akwenów wodnych. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnego ogródka to na pewno mamy basen przydomowy. W takim również możemy się schłodzić i popływać. W małym basenie dla dzieci można codziennie wymieniać wodę, lecz w tych większych już jest to raczej nie możliwe.

Odkurzacze do basenu ogrodowego

odkurzacz basenowy podwodnyDobrej jakości odkurzacz basenowy podwodny myje nieckę basenową oraz jego ściany. Jest to niezwykle istotne ponieważ oprócz zanieczyszczeń w postaci piasku, trawy czy liści mamy także zanieczyszczenia w postaci drobnoustrojów. To właśnie one odpowiedzialne są za powstawanie glonów. W zależności od modelu odkurzacz może wymagać podłączenia do pompy filtrującej przed uruchomieniem sprzętu. Klasyczny ręczny odkurzacz basenowy zasysa zanieczyszczenia wraz z wodą. Brud, który został zebrany osadza się na filtrze, a czysta woda wraca z powrotem do obiegu czyli do basenu. Zaletą odkurzacza automatycznego jest to, że pracuje on samodzielnie więc nie potrzebuje obsługi. Odkurzacze mogą być zasilane prądem, na akumulator i na baterie. Bez wątpienia najbardziej wydajne. lecz także najdroższe są odkurzacze sieciowe. Ich cena to koszt kilkuset złotych. Niektórzy producenci odkurzaczy basenowych dołączają do sprzętu również chemię basenową.

Basen musi mieć czystą wodę, która odpowiednio filtrowana nie musi być często zmieniana. Z pewnością do utrzymania czystości w basenie przyda się odkurzacz wodny. Takich w sklepach ze sprzętem sportowym jest bardzo dużo. Wszystko zależy od naszych funduszy. Jeśli możemy zainwestować w odkurzacz automatyczny to powinniśmy to zrobić. Nie trzeba go ręcznie obsługiwać co jest jego ogromną zaletą. Odkurzacz posłuży na pewno kilka sezonów.