Do uzyskania pożądanej aranżacji wnętrza niezbędne jest dopasowanie wszystkich elementów bez wyjątku. Bardzo ważną rolę odgrywają detale scalające w harmonijny sposób podstawowe elementy wnętrza. Mowa tu między innymi o listwach przypodłogowych mających za zadanie połączenie płaszczyzn poziomych i pionowych.
Materiały do produkcji białych listew
Bardzo często na rynku spotykamy listwy przypodłogowe białe, które są produkowane z bardzo różnorodnych materiałów. Listwy białe są dostarczane jako produkt gotowy lub zagruntowane przeznaczone do pomalowania na dowolny kolor farbami wodnymi lateksowymi, akrylowymi lub silikonowymi. Dostępne są produkty zróżnicowane pod względem wysokości i szerokości oraz wzornictwa. Bardzo dużą popularnością cieszą się listwy przypodłogowe gładkie matowe oraz z połyskiem. Bardzo często producenci sięgają po drewnopochodny MDF dający się bardzo łatwo kształtować. Jest to materiał dość odporny na uderzenia jednak do zastosowań w pomieszczeniach wilgotnych wymaga bardzo dobrego zabezpieczenia powierzchni odpowiednimi lakierami. Znacznie bardziej uniwersalne wydaja się być listwy przypodłogowe wykonywane z tworzyw sztucznych. Dobrzy producenci oferują białe listwy elastyczne wykonywane z pianki poliuretanowej o wysokiej gęstości lub twarde listwy na bazie twardego polimeru HD. Są to materiały wodoodporne, plamoodporne, ogniotrwałe i odporne na zmywanie oraz na urazy mechaniczne. Świetnie nadają do zastosowania we wszystkich pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.
W większości listew przypodłogowych występują kanały do przeprowadzenia za nimi wiązek okablowania. Listwy przypodłogowe ta bardzo ważny element aranżacyjny gdyż za ich pomocą można optycznie regulować wysokość pomieszczenia. Do produkcji listew białych można również użyć drewna.