You are currently viewing Dlaczego potrzebujemy serwera kopii zapasowych?

Dlaczego potrzebujemy serwera kopii zapasowych?

Krótko mówiąc, serwer backupu to element naszej infrastruktury IT, który przechowuje kopie zapasowe naszych danych. Jest to zazwyczaj serwer sprzętowy o dużej pojemności pamięci masowej i aplikacja dedykowana do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii. Serwer kopii zapasowych regularnie łączy się z podłączonymi urządzeniami, aby przechowywać dane potrzebne do odzyskiwania danych po awarii i uszkodzenia danych.

Typy serwerów backupowych

serwer backupowyZasadniczo serwer kopii zapasowej może być lokalny lub hostowany zdalnie. Oto kilka powodów, dla których potrzebujemy serwera kopii zapasowych i co może on dla nas zrobić. Istnieją dwa sposoby przechowywania kopii zapasowych: wewnętrzny dysk twardy i zewnętrzne urządzenie magazynujące. Wewnętrzny dysk twardy ma tę zaletę, że jest zawsze dostępny i może być wyłączany niezależnie od serwera Backup Server. Pamięć zewnętrzna jest wygodniejsza, ponieważ można ją podłączyć pod serwer backupowy. Korzystanie z zewnętrznego urządzenia pamięci masowej może oszczędzić kłopotów z instalowaniem i odinstalowywaniem wielu serwerów kopii zapasowych. Alternatywnie możemy użyć udziałów sieciowych. Aplikacja on-premise to implementacja aplikacji na własnych serwerach. Aplikacja lokalna jest bezpieczniejsza i bardziej niezawodna, ponieważ kontrolujesz dane, ale jej konfiguracja kosztuje więcej. Aplikacja off-premise oznacza, że ​​jest hostowana przez stronę trzecią. 

Oba typy aplikacji w chmurze mają swoje wady i zalety, ale główną różnicą między nimi jest koszt i wygoda. Aplikacja lokalna jest droga i wymaga połączenia z Internetem, a jej szybka i łatwa aktualizacja jest trudna. Kiedy mówimy o ochronie danych, mamy na myśli techniki zapewniające integralność i dostępność danych. Techniki te są często określane jako zarządzanie cyklem życia informacji (ILM).