You are currently viewing Pierwsza praca w księgowości firmy

Pierwsza praca w księgowości firmy

Po studiach z zarządzania wiedziałam, że swoją drogę chcę kierować ku księgowości. Zawsze interesowało mnie organizowanie zadań i matematyczne podejście do stawianych problemów. Dość szybko udało mi się znaleźć pracę jako młodsza księgowa w dobrze prosperującej firmie i w taki sposób spełniłam marzenie o pracy zawodowej, ale też miałam okazję nauczyć się tego, czego brakowało na studiach. 

Nowe technologie usprawniające księgowość w firmie

program do ewidencji czasu pracyPrzede wszystkim zdziwieniem okazały się być dla mnie nowoczesne rozwiązania, które znalazłam w gabinecie księgowości. Nawet studiując i przerabiając kolejne działy wiedzy matematycznej, bo tej na zarządzaniu nie brakowało, wyobrażałam sobie księgową jako kobietę zorganizowaną, która siedzi w stercie dokumentów, papierów i nie rozstaje się z kalkulatorem. Ogromne było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że w moim miejscu pracy nie było ani papierów, ani dokumentów, ani kalkulatorów. Moim pierwszym zadaniem było policzenie godzin przepracowanych przez poszczególnych pracowników. To zadanie okazało się być niezwykle proste, bowiem wszystkie czynności wykonał za mnie program do ewidencji czasu pracy, a jedyne co ja miałam zrobić, to dopilnować, aby raport poprawnie się wydrukował i przekazać go w odpowiednie ręce. Co ciekawe, tak wyglądało niemal każde zadanie, które wykonywałam, tak samo jak i zadania głównej księgowej. 

Nowoczesne technologie i programy komputerowe pozwalają na oszczędność czasu i precyzyjne, nieomylne obliczenia, które są niezwykle pomocne w księgowości. Jest to jednak branża, w której praca i umysł człowieka wciąż są niezastąpione, bowiem sprzęty i komputery potrafią podlegać awarią, pomimo których praca w firmie wciąż musi odbywać się bez zakłóceń i działać prężnie.