You are currently viewing Czym jest plomba gwarancyjna?

Czym jest plomba gwarancyjna?

Wiele różnorodnych firm posiada w ofercie ciekawe, specjalistyczne druki, które nadają się nie tylko do codziennego użytku, ale również są świetną formą rozsławienia nazwy konkretnej firmy. Właśnie dlatego przedsiębiorcy nie wahają się przed użyciem takiej metody na reklamę. 

Samoprzylepna plomba gwarancyjna

plomby gwarancyjneTakie naklejki posiadają przede wszystkim funkcję informacyjną. Dokładnie nadadzą się również na oznakowanie jakiegoś produktu. Plomby gwarancyjne zabezpieczają również producenta czy dostawcę przed samowolną naprawą czy kradzieżą towaru czy sprzętu. Największym plusem tego produktu jest to, że naklejki przy próbie zerwania nie ulegają zniszczeniu. W ten sposób można mieć pewność, że do szkody nie doszło w wyniku nieprawnego działania osób trzecich, co przyczyni się do większego bezpieczeństwa. Dlatego też te naklejki drukuje się na specjalnych foliach. Na rynku można spotkać się przede wszystkim z dwoma rodzajami tego produktu, które różnią się od siebie konkretnymi właściwościami. Pierwszą z nich jest plomba samoprzylepna VOID, która przy próbie zerwania rozwarstwia się bezpośrednio na warstwę zewnętrzną z nadrukiem i warstwę kleju, zostającą na przyklejonej powierzchni. Najczęściej tworzy napis tzw. VOID. Drugą metodą są plomby z folii kruszącej, co przyczynia się do tego, że przy próbie zerwania kruszą się – jak sama nazwa wskazuje. Zostawiają więc wyraźne ślady zarówno kleju jak i folii na naklejanej powierzchni, co może okazać się kłopotliwe. 

Plomby te oprócz właściwości zabezpieczających mają również, tak jak pozostałe etykiety samoprzylepne, właściwości przede wszystkim odpornościowe, co czyni je bardzo trwałymi na warunki zewnętrzne i na ścieranie, co gwarantuje czytelność plomby nawet po kilku długich latach.