You are currently viewing Czym jest cytrynian potasu?

Czym jest cytrynian potasu?

  • Post author:
  • Post category:Sport

Przyjęło się, że niektóre z substancji, takie jak magnez czy wapń powinniśmy stale suplementować celem poprawy naszego zdrowia i odporności. Co jednak z substancjami, które również mają dla naszego ciała ogromne znaczenie jednak nie są tak popularne? Jedną z nich jest cytrynian potasu. O tym dlaczego warto wdrożyć go w swoją suplementację dowiesz się z tego tekstu. 

Rola cytrynianu potasu w naszym organizmie 

cytrynian potasuSam cytrynian potasu jest najlepiej przyswajalną przez nasz organizm formą potasu. Po suplement tego rodzaju powinny sięgać osoby, które chcą wzmocnić układ krwionośny oraz nerwowy. W posiłkach, które spożywamy na co dzień powinna znaleźć się odpowiednia ilość potasu. Jeśli wiemy, że nie jesteśmy w stanie ją dostarczyć w postaci żywności, również warto wdrożyć suplementację. Dlaczego cytrynian potasu jest tak ważnym pierwiastkiem? Odpowiada on za szereg funkcji w naszym organizmie. Odgrywa niezwykle ważną rolę w transportowaniu impulsów elektrycznych. Jest istotny w procesach związanych z dotlenieniem mózgu. Potas warto wdrożyć do suplementacji zanim zaobserwujemy pierwsze objawy jego niedoboru. Jeśli jednak cierpimy na szereg dolegliwości, których przyczyna nie jest nam znana warto rozważyć czy to nie brak potasu odpowiada za ten stan. Charakterystycznymi objawami niedoboru to: nadciśnienie tętnicze, zaburzenie rytmu serca, wzmożona krzepliwość krwi, często pojawiające się stany zmęczenia, senności i drażliwości, problemy trawienne i zaparcia czy też obrzęki kończyn. 

Na miarę swoich możliwości warto zadbać o to by w diecie nie zabrakło źródła potasu. Jeśli jednak mimo dostarczania go w postaci posiłków nadal mamy niedobory, wyjściem z tej sytuacji jest wdrożenie suplementacji. Cytrynian potasu jest suplementem, który znajdziesz w każdej aptece.