Czy warto pracować w firmie oferującej sprzątanie domów?

Wiele osób uważa, że ta praca jest hańbiąca, a każdy patrzy na Ciebie z góry. Pani Joanna, która od kilku miesięcy jest właścicielką firmy, której specjalizacja to zajmowanie się terenami zielonymi, dbanie o czystość w mieście oraz wycinka drzew rozszerzyła swoją działalność o sprzątanie biur, mieszkań i klatek.

Sprzątanie domów jako nowa usługa

sprzątanie domówPrzez ostatnie trzy lata pracowała w takiej firmie jako sprzątaczka i wykonywała sprzątanie domów. Nie dlatego, że nie miała wyjścia. Pani Joanna jest osobą bardzo sprytną i przedsiębiorczą. Ukończone studia na kierunku socjologii sprawiły, że lepiej dostrzega to, co jest niewidoczne dla innych ludzi. Pracując w tej firmie obserwowała właściciela i ludzi, z którymi pracowała. Widziała ich błędy, więc w swojej firmie ich nie powiela. Na pytanie czy warto pracować w firmie sprzątającej mówi, że nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli ktoś traktuje ludzi tak, jak ona była traktowana przez ostatniego pracodawcę to zdecydowanie nie. Ktoś, kto uważa Cię za robota, który nie ma uczuć dodatkowo nie ma prawa do zmęczenia uciekaj stamtąd. Moja firma pracująca to tak naprawdę rodzina. Wszyscy traktowani są jak moi bracia lub siostry. Nie stosuję wyróżników. Każdy zarabia tyle samo, premia jest według uznania i wkładu. Osoby, które chcą zakłócić spokój, zaczynają plotkować od razu są ustawiane do pionu bądź dziękuje im za współpracę.

Wielu ludzi zapomina, że żeby mieć zgrany team, w dodatku zarobić na pracy trzeba dać coś z siebie, a nie tylko wymagać. W taki sposób niczego dobrego nie zbudujemy.