You are currently viewing Czy istnieją samoopalacze bez przykrego zapachu?

Czy istnieją samoopalacze bez przykrego zapachu?

Nadchodzi lato, a to oznacza, że wysokie temperatury zachęcą nas do porzucenia długich spodni na rzecz zwiewnych, letnich sukienek. Jednak zanim to nastąpi, każda z nas chciałaby uniknąć straszenia bielą skóry, która nie miała kontaktu ze słońcem od ubiegłego sezonu letniego. Na szczęście na ratunek przychodzi opalenizna z tubki.

Jak wybrać samoopalacz

samoopalacz bez zapachuSamoopalacz to wspaniały kosmetyk, dzięki któremu możemy uzyskać zdrową opaleniznę, bez wystawiania skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Ponadto dzięki temu kosmetykowi możemy odsłonić nogi wraz z nadejściem wiosny, nie czekając na urlop, kiedy to nasza skóra zyska ładny, muśnięty promieniami słonecznymi odcień. Ba, dzięki niemu niestraszna nam nawet impreza w środku zimy, na której chciałybyśmy wystąpić w sukience odsłaniającej trochę ciała. Niestety, w przyrodzie musi występować równowaga i samoopalacz musi mieć także wady. Otóż, oprócz tego, że dzięki niemu w każdych warunkach i o każdej porze roku jesteśmy w stanie uzyskać apetyczny kolor skóry, powinnyśmy liczyć się z jego nieprzyjemnym zapachem. Ale czy na pewno? Nieprzyjemny zapach wynika z procesu, w jaki wchodzi nasza skóra podczas aplikacji na nią produktu ze składnikiem brązującym o skomplikowanej nazwie dihydroksyaceton, w skrócie DHA. I o ile samoopalacz bez zapachu raczej nie istnieje, to możemy zdecydować się na produkt, gdzie dzięki zastosowaniu odpowiedniej kompozycji zapachowej przykry zapach zostanie zniwelowany do minimum. Zdecydowanie mniej intensywne w zapachu są także balsamy brązujące, jednak w tym przypadku efekt po pierwszej aplikacji jest bardzo delikatny i musimy stosować go codziennie przynajmniej przez pewien okres czasu, aby uzyskać satysfakcjonujący odcień opalenizny.

Piękna, słoneczna opalenizna to marzenie każdej z nas. Jednak uzyskanie jej czasem może być niełatwą, wyboistą drogą. Smugi, plamy i nieprzyjemny zapach były do tej pory czymś, co odstraszało wiele z nas przed użyciem samoopalacza. Jak się okazuje, przy dokonaniu odpowiedniego wyboru możemy pozbyć się tych problemów.