You are currently viewing Co warto wiedzieć o filmowaniu?

Co warto wiedzieć o filmowaniu?

Kręcenie filmów to nieodłączny element wszystkich ważniejszych imprez, tak ślubów, chrzcin, jak i rocznic ślubu. Niemniej wiele osób, w tym temacie nie decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego kamerzysty z postanawia zająć się tym tematem samodzielnie, Co zatem warto wiedzieć o filmowaniu i jakich zasad się trzymać by być zadowolonym z jakości powstałego materiału? 

Podstawy dobrego filmowania 

filmowanieObecnie dostępne na rynku sprzęty rejestrujące mają na tyle dobre parametry, że w rzeczywistości większość pracy wykonuje za nas, nie oznacza to jednak, że nasze nagranie zawsze wyjdzie idealne, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie jego wykonywania. Po pierwsze na wstępie przygotujmy odpowiednie ustawienia – tutaj przede wszystkim trzeba dostosować je do tego czy materiał nagrywany jest we wnętrzu czy też na zewnątrz, zmiana się tu mocno rodzaj oświetlenia, a ten jak wiadomo jest kluczowy dla jakości powstałego materiału. Stabilizacja obrazu jest podstawą w każdym sprzęcie, ale jeśli chcemy uniknąć„ szumów na filmie, warto pokusić się o dokupienie dodatkowego uchwyty, który dodatkowo ustabilizuje obraz, zwłaszcza jeśli zamierzamy nagrywać w ruchu. Kwestie techniczne to jedno, to o czym jednak szczególnie musimy pamiętać, jeśli chodzi o filmowanie, to właściwe ujęcia. Wprawdzie materiał i tak poddamy dalszej obróbce, ale już w trakcie jego kręcenia warto pilnować tego co nagrywamy, unikajmy sytuacji które mogą być krępujące dla bohaterów nagrania, starajmy się także uchwycić tylko te najważniejsze i najciekawsze momenty jednocześnie dbając o to by osoby nagrywany pozostawały naturalne czyli by nie zwracały na nas szczególnej uwagi. 

Nagrywanie filmów nie wydaje się być szczególnie skomplikowane niemniej warto wiedzieć, na jakie elementy w trakcie ich wykonywania powinniśmy zwrócić uwagę by zapewnić sobie ich odpowiednią jakość i tym samym, by być finalnie z nich zadowolonym.