You are currently viewing Co sprawia, że pudry są tak wspaniałym kosmetykiem?

Co sprawia, że pudry są tak wspaniałym kosmetykiem?

Puder jest niezbędnym elementem każdej kobiecej kosmetyczki. Za jego pomocą możemy szybko poprawić, czy wręcz naprawić makijaż. Nie każda z nas jednak potrafi idealnie dobrać swój puder do rodzaju cery, bądź jej koloru. Jaki zatem puder wybrać?

Najlepsze pudry kamienne

dobry puder w kamieniuKażda z kobiet robiących sobie makijaż doskonale wie, jak ważnym elementem jest jego baza. Utrwala ona nasz makijaż, a w gorące dni nie pozwala ona spłynąć mu po twarzy. Dobrej jakości baza potrafi jednak sporo kosztować, a tymczasem można ją łatwo zastąpić produktem za o wiele niższą cenę. Baza jest bowiem czymś nowym na naszym rynku, a kiedyś również kobiety potrafiły porządnie utrwalić swój makeup. Jak to robiły? Odpowiedzią jest dobry puder w kamieniu. Dobry zarówno pod względem jakości, jak i jego doboru do naszego rodzaju cery. Na rynku na szczęście jest tak wiele najróżniejszych rodzajów pudrów, że dobrać odpowiedni do cery mieszanej, tłustej, czy suchej to już nie problem. Kolorystycznie puder dobieramy dokładnie tak samo, jak fluid, warto też przed zakupem skorzystać z testerów czy poczytać opinię w internecie, aby dowiedzieć się, czy puder nie robi także przykrych plam na naszej twarzy. Takie plamy były jednak domeną starych pudrów, które używały nasze mamy, a nawet babcie i dziś ten problem występuje coraz rzadziej. Puder potrafi doskonale utrwalić nasz makijaż, a także być niezastąpioną bazą pod cienie, bądź konturowanie. Ponadto cienie nałożone na puder okazują się często lepiej napigmentowane i nie tylko dłużej pozostają na swoim miejscu na powiece, ale także lepiej się wklepują i rozprowadzają.

Puder w kamieniu zawsze był produktem kochanym przez kobiety. Stosowały go nasze mamy, nasze babcie, a nawet i prababcie! Stosujemy go także i dziś, co  jedynie świadczy o tym, jak dobrym i niezastąpionym jest produktem. Dobry puder w kamieniu kupimy dzisiaj bardzo szybko i łatwo, albowiem niemal w każdym sklepie kosmetycznym, czy pierwszej lepszej drogerii, a także, oczywiście w internecie, gdzie jest największy wybór wśród rodzajów pudrów.