You are currently viewing Co powinna zawierać e-faktura?

Co powinna zawierać e-faktura?

W celu możliwości obrotu danego rodzaju towarami na rynku należy współpracować z różnymi podmiotami. Dotyczy to zarówno opcji kupna lub sprzedaży poszczególnych elementów jak i również gotowych przedmiotów. Warto wspomnieć, że żeby móc sprzedać dany wyrób koniecznie należy posiadać odpowiedni kanał sprzedaży na rynku. Wielu producentów działa w oparciu o siatkę dystrybutorów, która pozwala dotrzeć do klienta końcowego.

Jak można wysłać fakturę do kontrahenta?

wysyłka e-fakturW takim przypadku dystrybutorom udzielane są rabaty od ceny wyjściowej co pozwala im również zarobić. Taki układ jest korzystny dla obu kontrahentów. Niemniej jednak żeby współpraca mogła przebiegać jak najsprawniej konieczne jest ustalenie zasad na różnych płaszczyznach. Jedną z nich są rozliczenia za kupiony czy sprzedany towar. Nabywający otrzymuje warunki handlowe, które obejmują odroczony termin płatności. W tym celu wystawiana jest stosowna faktura obejmująca tak zwany kredyt kupiecki. Warto wspomnieć, że tego typu dokument musi być dostarczony do odpowiedniego kontrahenta możliwe jak najszybciej po zrealizowani transakcji. Właśnie dlatego najczęściej realizowana jest wysyłka e-faktur, która pozwala przesłać stosowny dokument poprzez pocztę elektroniczną. To pozwala praktycznie natychmiastowo dostarczyć wymagany plik do odpowiedniego działu dystrybutora, który zajmuje się księgowością.

Jest to niezwykle wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a także papieru. E-fakturą można nazwać praktycznie dowolny plik, który może być przesłany pocztą elektroniczną. Najczęściej obsługiwanymi formatami są PDF-y czy pliki CSV. Warto wspomnieć, że prawidłowo wystawiony dokument powinien zawierać szereg informacji takich jak: datę wystawienia, numer, imiona i nazwiska podatnika i nabywcy towarów oraz adresy. Są to podstawowe dane, które muszą być uzupełnione szeregiem szczegółowych informacji.