You are currently viewing Zdrowy naturalny olejek

Zdrowy naturalny olejek

Wiele wskazuje na to, że oleje konopne, staną się niedługo najbardziej popularnymi produktami, wykorzystywanymi w, szeroko rozumianej, medycynie naturalnej. Wszak ilość zakupionych opakowań tego wyrobu przekroczyła kilka milionów.

Gdzie kupić olej CBG?

naturalny olejek cbgW olejach konopnych można zidentyfikować nie tylko kannabinoidy, czyli substancje czynne, ale także wiele witamin, rzadkie minerały, terpeny, nienasycone kwasy omega oraz fenole. Warto także zaznaczyć iż najbardziej powszechne są oleje z kannabidiolem (CBD), jednakże w popularności gonią je oleje z kannabigerolem (CBG), będące na rynku znacznie krócej. Jaka jest tajemnica ich sukcesu? Oczywiście skuteczność działania, ale też i rozsądna cena, wszak naturalny olejek CBG możemy kupić już za czterdzieści – pięćdziesiąt złotych. Warto również zaznaczyć, że kannabigerol to tzw. macierzysta komórka konopi, wszak to w niej mają początek wszystkie pozostałe kannabinoidy. Problem z tą substancją czynną, polega na tym, że trudno ją pozyskać, gdyż jest obecna w wystarczającej ilości, jedynie przez krótki okres. Jeżeli natomiast idzie o przechowywanie, to należy pamiętać, że oleje konopne są bardzo wrażliwe na promieniowanie słoneczne, wysoką temperaturę oraz wilgoć, toteż należy zapewnić im miejsce zaciemnione i suche, albowiem w przeciwnym razie, szybko mogą stracić swoje unikalne właściwości. Gdy idzie natomiast o to, w jakim czasie należy je spożyć po otwarciu to termin ten wynosi od trzydziestu do czterdziestu dni – w zależności od producenta.

Warto zdecydować się na zakup oleju CBG, gdyż ma, niemal bliźniacze działanie do wyrobów z CBD, ale z tą różnicą iż jest on od nich tańszy. Często są to różnice liczone w dziesiątkach złotych, zwłaszcza jeśli mówimy o produktach z wysoką zawartością tegoż kannabinoidu.