You are currently viewing Zalety profesjonalnych systemów nawadniania

Zalety profesjonalnych systemów nawadniania

Posiadam przed domem duży trawnik. Niestety, trawa nie chce na nim zbyt dobrze rosnąć. Często po jej wykoszeniu, znajdujemy duże połacie suchych terenów. Nie wygląda to zbytnio atrakcyjnie. Zapytaliśmy się znajomego ogrodnika, z czego może to wynikać. Okazało się, że trawa nie jest nawadniana w odpowiedni sposób. Podlewając ją wężem ogrodowym, nie robimy tego równomiernie.

Skorzystaliśmy z profesjonalnego systemy nawadniania

systemy nawodnieńZapytałam się go, co w takim razie proponuje. Zależało nam na tym, aby trawa była odpowiednio podlewana i miała piękny, zielony kolor. Dowiedzieliśmy się od niego, że w takiej sytuacji dobrze jest postawić na systemy nawodnień. Są one podłączone pod źródło wody, na przykład układ hydrauliczny w domu lub studnię na posesji. Same linie systemu nawadniania są indywidualnie dopasowane i dostosowane do danego trawnika. Zraszacze są rozmieszczone w takich odległościach, aby równomiernie podlewać cały teraz. Projektowaniem takich systemów zajmują się architekci, którzy zazwyczaj pracują w firmach, które oferują sprzedaż i montaż systemów nawadniających oraz części do nich. Polecił nam on jedno takie miejsce, gdzie mogliśmy liczyć na pomoc. Udaliśmy się tam w pierwszej wolnej chwili, ponieważ bardzo nam zależało na tym, aby jak najszybciej zamontować taki system przed naszym domem.

Na szczęście wszystko udało nam się załatwić naprawdę szybko. Na sam projekt musieliśmy poczekać zaledwie kilka dni. Tymczasem montaż okazał się bardzo szybki i sprawny. Cieszę się, że teraz posiadamy taki profesjonalny system nawadniania roślin. Tym bardziej, że jest on bardzo prosty w obsłudze. Włączenie zraszaczy i ustawianie ich na odpowiedni poziom natrysku wody nie sprawia nam żadnych problemów. Jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania.